blank**خیلی خوشحالم میکنی آخر مطلب نظرت رو بگی. مرسی 😉

نحوه اجرای بتن

بعد از اینکه کف پی را آماد کردیم برای این که آب بتن سریع از زیر پی خارج نشود حتما باید بستر بتن ریزی مرطوب باشد. باید به این نکته توجه کرد که آب در کف پی جمع نشود و فقط رطوبت وجود داشته باشد. بعد از مرطوب شدن کف پی میبایست بتن آماده شده (شن + ماسه + سيمان + آب) را در محدوده ابعاد پی بریزیم.

بتن ريخته شده را با استفاده از شمشه و تراز و يا شيلنگ تراز، كاملاً ماله كشى می کنیم تا كاملاً متراكم و یکنواخت بشود.‌ بتن ريخته شده با استفاده از شمشه صاف شده است. پس از انجام عمليات بتن ريزى، عمل آوردن بتن انجام مى‌شود. در زمان ريختن بتن، دقت شود كه ارتفاع بتن در هر نقطه كمتر از ۵ سانتى متر نباشد.

برای اجرای رنگ بتن مایع باید به چه نکاتی توجه کرد؟

شستشو و تمیزکاری سطح حتما انجام شود

همیشه به این نکته توجه داشته باشید که شفته آهک باید قبل از اجرا بتن مرطوب باشد تا آب بتن را جذب نکند.
بعد از اینکه بتن را ریختیم بسته به دمای هوا باید حدودا ۱۰ ساعت سطح آن مرطوب نگه داشته شود. شما بعد از یک روز می توانید عملیات بعدی را شروع کنید.
ترمیم محل های سست و تخریب شده پیشنهاد می شود از پودر ترمیم کننده و چسب بتن استفاده گردد.

آرملات

آرملات یک نوع بتن سخت رنگی است ولی قدرت و مقاومت آن بیشتر از بتن سخت رنگی است. به همین خاطر امروزه آرملات را با نام بتن سخت صنعتی بیشتر می شناسند دلیل این نامگذاری هم این است که بیشتر در مکان های صنعتی کاربرد دارد.

اجرای بتن رنگی:

باید از سیمان و پودر های رنگی مخصوص و مختلف استفاده کرد که آن هم به طور همزمان با بتن ریزی اجرا می گردد و تحت عنوان کفپوش و پوشش نهایی اجرا می شود.

یکی دیگر از ویژگی های بتن رنگی افزایش عمر بتن است. با اجرای کف پوش بتن رنگی سطحی صاف و کاملا یک دست حاصل می شود که می تواند خاصیت ضد سایش و ضد باکتری هم داشته باشد . اجرای بتن رنگی به لحاظ فیزیکی و مکانیکی از مقاومت بالایی برخوردار است. نحوه اجرای بتن رنگی به دو روش پاششی و ماله پروانه ای است. مقدار پودر رنگی مورد استفاده در اجرای بتن رنگی به ضخامت ۱ سانتی متر , در هر متر مربع حدودا ۵ کیلو گرم می باشد. ممکن است که کف سالن ها پارکینگ ها یا سوله ها در معرض عوامل مخرب قرار بگیرد برای جلو گیری از تخریب آنها بهتر است که از کفپوش بتن رنگی استفاده کنید زیرا کفپوش بتن رنگی در برابر انواع فشار های حاصل از حرکت وسایل نقلیه و قفسه های انبارها, مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

blankشاید از اینا هم خوشت بیاد 😉