تاثیر رسانه بر ذهن | رسانه را کنار بذاریم تا زندگیمان نابود نشده است.

رسانه را کنار بذاریم در غیر اینصورت، رسانه ها ما را از زندگی کنار می گذارند. هر کشوری تعدادی رسانه را در اختیار دارد و از این رسانه ها به عنوان ابزاری برای برنامه ریزی ذهن مردم استفاده می کند. رسانه ها را کنار بذاریم.

تاثیر رسانه بر ذهن

رسانه ها مخرب ترین وسیله به وجود آمده در جهان هستی است. شاید این جمله برای شما بی معنی باشد ولی حقیقت دارد. نباید به رسانه ها اعتماد کرد ولی متاسفانه در جهان رسانه ها مهمترین ابزار ارتباطی شده است و برنامه های تلوزیونی یکی از مهمترین تفریحات شده است.

سرنوشت یک کشور را رسانه ها رقم می زنند!!!

شما کشوری را در نظر بگیرید که یک رسانه در اختیار دارد. اگر آن کشور در رسانه اش از صبح تا شب برنامه های تلویزیونی در مورد ثروتمند شدن پخش کند، مطمئا باشید که آن کشور ، کشوری ثروتمند است و تمام مردم آن کشور هم میلیاردر و ثروتمند هستند.
رسانه به صورت غیر مستقیم در ذهن ناخودآگاه انسان تاثیر می گذارد. و باید در انتخاب و تماشا یک رسانه دقت کنیم. متاسفانه مردم جهان، تمام برنامه هایی که در رسانه ها پخش می شود را تماشا می کنند، بدان آن که خبر داشته باشند که این رسانه در زندگیشان تاثیر فوق العاده مخربی دارد.
برنامه تلوزیونی پخش می شود که یک فرد پولدار، کلاهبردار است و این برنامه در ذهن ناخودآگاه انسان ثبت می شود. من اگر این برنامه را تماشا کنم، قبول می کنم که پولدارها کلاهبردار هستند. حتی اگر ذهن خودآگاه من هم قبول نکند، ضمیر ناخودآگاه من قبول می کند که پولدارها کلاهبردار هستند و در آینده کوچکترین پیشنهاد های مالی در زندگی من نمایان شود، ذهن من هشدار میدهد که نباید این کار و قبول کنی چون پولدار ها کلاهبردار هستند و تو کلاهبرداری را دوست نداری و من هم به همین راحتی از این فرصتی که در زندگی برایم پیش آمده میگذرم و دست میکشم چون یک فیلم در یک رسانه، ذهن من را برنامه ریزی کرده است.

سیگار برای بازاریابی از تاثیر رسانه بر سبک زندگی استفاده کرده است.

زمانی که سیگار ساخته شد، تقریبا فروش خوبی داشت تا وقتی که یک قانونی گفته شد که تمام کسانی که سیگار می فروشند، باید عکس ریه آسیب دیده را روی پاکت های سیگار قرار دهند و این قانون در جهان عملی شد و همه این کار را انجام دادند.
بعد از این کار فروشندگان سیگار نگران شدند و گفتند با این کار دیگر هیچ کسی سیگار نمی خرد یعنی با دست های خودمان داریم فروش محصولاتمان را کم می کنیم چون وقتی کسی بداند که سیگار چه تاثیری بر ریه دارد، دیگر استفاده نمی کند و همینطور هم شد و فروش سیگار افت شدیدی داشت.
سازندگان سیگار باهوش بودند و همچنین از تاثیر رسانه بر ذهن خبر داشتند. به همین دلیل چه رسانه ای بهتر از هالیوود. سازندگان سیگار با کارگردان های هالیوود همکاری کردند و سیگار را وارد فیلم های سینمایی کردند. وقتی بازیگری که بیشتر مردم دوستش دارند، در یک فیلم هالیوودی سیگار می کشید، درصد زیادی از طرفداران آن بازیگر هم این کار را می کردند.
اگر در یک فیلم مافیایی، شخص قدرتمند و نقش اول آن فیلم سیگار می کشید، کار آن بازیکر در ذهن ناخودآگاه طرفدارانش تاثیر مستقیم داشت، و طرفدارانش فکر می کردند که اگر سیگار بکشند، مثل آن بازیگر قدرتمند می شوند.
و همین روند بازاریابی آنچنان تاثیر فوق العاده ای در فروش سیگار داشت که همین الان یعنی در سال ۲۰۱۹ سیگار فروش میلیاردی در سراسر جهان دارد. چون سازندگان سیگار می دانستند که اگر سیگار را وارد رسانه هالیوود کنند، طرفداران بازیگر ها به صورت غیرمستقیم عاشق سیگار می شوند.

جمع بندی

رسانه ها بر ذهن تاثیرگذار است و متاسفانه در جهان اغلب برای برنامه ریزی اشتباه افکار ذهن از رسانه ها استفاده می شود و مدیران رسانه ها سعی بر این دارند که با برنامه های مخرب، ذهن مردم را برنامه ریزی کنند. و خیلی دقیق می توان آینده کشور را بر اساس فیلم های تلویزیونی و رسانه های اجتماعی تشخیص داد و اگر به برنامه های تلویزیونی و رسانه های اجتماعی در گذشته توجه کنیم، می بینیم که فیلم ها و برنامه های گذشته، زمان حال یک کشور را تعیین کرده است.

لطفا نظر خودتون رو در مورد این مطلب به ما بگید. مرسی 🙂

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست