ذهن درمانی – آیا دارو می تواند مشکلات روان انسان ها را درمان کند؟

blank**خیلی خوشحالم میکنی آخر مطلب نظرت رو بگی. مرسی 😉

ذهن درمانی : متاسفانه در جهانی زندگی می کنیم که روان و افکار ذهن انسان ها بسیار آسیب پذیر شده است و در معرض خطر قرار دارد. افکار اشتباه، ذهن بیشتر انسان ها را بمباران می کند و در این شرایط چه کاری باید انجام دهیم. آیا میتوانیم با داروهای اعصاب مشکلات ذهنی خودمان را به صورت کامل حل کنیم و افکار منفی ذهنمان را از بین ببریم؟

آیا داروها مشکلات ذهنی و روانی ما را حل می کند؟؟!!!

میتونیم بگیم که داروهای اعصاب بی تاثیر نیست ولی مشکل از جای دیگری است. ما یک درخت تنومندی رو به روی خودمان داریم و یک بیلچه هم در دست داریم، آیا با آن بیلچه میتوان آن درخت تنومند را از بین برد و ریشه اش را از زمین جدا کرد. مسلما نمی شود. ما فقط میتوانیم با بیلچه روی آن درخت تنومند، یادگاری بنویسیم یا علف هایی که در کنار آن درخت رشد کرده است را از بین ببریم.
داروهای اعصاب هم دقیقا همین کار را می کنند و به خوبی نقش بیلچه را ایفا می کنند. ما نمیتوانیم با داروهای اعصاب مشکلات روانی و ذهنی خود را از بین ببریم و فقط میتوانیم قدرت تحمل مشکلات را بالا ببریم.
برای مثال، من در طول روز دائما استرس دارم و داروی اعصاب، استرس من را از ۲۴ ساعت در روز به ۱۸ ساعت در روز تبدیل می کند. من خیلی عصبانی هستم و داروی اعصاب من، آرامبخش و خواب آور است و مشکل عصبانیت من را حل نمی کند، فقط با استفاده آن دارو و به دلیل خواب آور بودن، در اوج عصبانیت با خوابیدن آرام میشوم ولی بعد از بلند شدن از خواب، همان آش و همان کاسه.

ذهن درمانی راه حل اصلی است چون باید مشکل را از بیخ حل کنیم!!!

ما باید خودمان، دکتر خودمان باشیم نه کس دیگری. هیچ کس از افکار ذهن ما خبر ندارد و نمیتواند ما را درک کند. اگر شما به بنده مشکلات ذهنی خودتان را توضیح دهید، من نمیتوانم دقیقا شما را درک کنم و تجربیاتی که شما کسب کردید را کسب کنم یا عصبانیتی که شما تجربه کردید را تجربه کنم. پس شما باید خودتان دکتر خودتان باشید.
شما باید ریشه درخت تنومند را پیدا کنید و آن ریشه را خشک کنید تا آن درخت تنومند خشک شود.
باید یک نکته ای را توضیح دهیم.کلمه روانی، یعنی مشکلات روح و ذهن شما. کلمه روانی، یعنی مریضی ذهن و روح شما و این کلمه بی احترامی نیست و یک بیماری قابل درمان است و خودتان با ذهن درمانی میتوانید پزشک خودتان باشید.

برای حل مشکل نه بیلچه کارساز است نه اره برقی، تنها راه حل، یافتن ریشه مشکل است.

شما استرس دارید. برای مثال:
دلیل استرستان چیست؟
آیا به خاطر کنکور استرس دارید؟
شاید به توانایی های درسی خودتان و به ذهن خودتان اعتماد ندارید و استرس شما به این دلیل است؟
شاید استرس دارید که یه وقت دیر به جلسه کنکور برسید؟
شما باید با ذهن خودتان صحبت کنید، باید بگویید که من همه چیز هایی که با استفاده از آن بتونم در کنکور یک نتیجه عالی را به دست بیارم را یاد گرفتم. نذارید که یک فکر بر شما سلطنت کند. اگر ذهن شما می گوید، که شما دروس کنکور را یاد نگرفتید، شما هم به ذهنتان هشدار دهید که من تمام دروس را کامل یاد گرفتم و هیچ مشکلی ندارم و با اعتماد به نفس بالا در کنکور شرکت می کنم و نتیجه عالی را میگیرم.
ذهن ما بی انصاف است. اگر به یک فکری که وارد ذهنمان شود، بجنگیم و بگوییم که من میتونم در کنکور بهترین نتیجه را بگیرم، آن فکر از بین می رود ولی اگر همان فکر وارد ذهنمان شود و ما به آن فکر توجه کنیم. برای مثال: فکری در ذهن ما میاد که تو نمیتونی در این مسابقه برنده بشی.
بعد عکس العمل ما نسبت به این فکر به این شکل است.
نکنه که واقعا نتونم برنده بشم.
وای اگر برنده نشم چی.
وای بدبخت شدم من در این مسابقه برنده نمیشم.
وای تموم شد من اصلا در این مسابقه شرکت نمیکنم چون برنده نمیشم.
و نتیجه توجه به فکر اولی، افکاری پیاپی بالا است که نتیجه همه این ها مشکلات ذهنی یا ناراحتی اعصاب است و جالب اینجاست که افکار بالا در زندگی شما به واقعیت تبدیل میشود و شما در آن مسابقه برنده نمی شوید برای این که خودتان این را قبول کردید که در آن مسابقه بازنده هستید.

جمع بندی

دارو های اعصاب مشکلات روانی و ذهنی ما را از بین نمی برد و بهترین دارو ذهن درمانی است. ما با روش ذهن درمانی میتوانیم مشکل ذهنی خود را از بین ببریم. برای این کار باید ریشه مشکل را پیدا کنیم و آن ریشه را از بین ببریم. اگر از بلندی می ترسیم باید ریشه ترسمان را پیدا کنیم که در گذشته چه تجربه ای کسب کردیم که باعث شده ما از بلندی بترسیم و آن تجربه یا خاطره بد را از بین ببریم.

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

blankشاید از اینا هم خوشت بیاد 😉