تاثیر رسانه بر ذهن | رسانه را کنار بذاریم تا زندگیمان نابود نشده است.

blank**خیلی خوشحالم میکنی آخر مطلب نظرت رو بگی. مرسی 😉

رسانه را کنار بذاریم در غیر اینصورت، رسانه ها ما را از زندگی کنار می گذارند. هر کشوری تعدادی رسانه را در اختیار دارد و از این رسانه ها به عنوان ابزاری برای برنامه ریزی ذهن مردم استفاده می کند. رسانه ها را کنار بذاریم.

تاثیر رسانه بر ذهن

رسانه ها مخرب ترین وسیله به وجود آمده در جهان هستی است. شاید این جمله برای شما بی معنی باشد ولی حقیقت دارد. نباید به رسانه ها اعتماد کرد ولی متاسفانه در جهان رسانه ها مهمترین ابزار ارتباطی شده است و برنامه های تلوزیونی یکی از مهمترین تفریحات شده است.

سرنوشت یک کشور را رسانه ها رقم می زنند!!!

شما کشوری را در نظر بگیرید که یک رسانه در اختیار دارد. اگر آن کشور در رسانه اش از صبح تا شب برنامه های تلویزیونی در مورد ثروتمند شدن پخش کند، مطمئا باشید که آن کشور ، کشوری ثروتمند است و تمام مردم آن کشور هم میلیاردر و ثروتمند هستند.
رسانه به صورت غیر مستقیم در ذهن ناخودآگاه انسان تاثیر می گذارد. و باید در انتخاب و تماشا یک رسانه دقت کنیم. متاسفانه مردم جهان، تمام برنامه هایی که در رسانه ها پخش می شود را تماشا می کنند، بدان آن که خبر داشته باشند که این رسانه در زندگیشان تاثیر فوق العاده مخربی دارد.
برنامه تلوزیونی پخش می شود که یک فرد پولدار، کلاهبردار است و این برنامه در ذهن ناخودآگاه انسان ثبت می شود. من اگر این برنامه را تماشا کنم، قبول می کنم که پولدارها کلاهبردار هستند. حتی اگر ذهن خودآگاه من هم قبول نکند، ضمیر ناخودآگاه من قبول می کند که پولدارها کلاهبردار هستند و در آینده کوچکترین پیشنهاد های مالی در زندگی من نمایان شود، ذهن من هشدار میدهد که نباید این کار و قبول کنی چون پولدار ها کلاهبردار هستند و تو کلاهبرداری را دوست نداری و من هم به همین راحتی از این فرصتی که در زندگی برایم پیش آمده میگذرم و دست میکشم چون یک فیلم در یک رسانه، ذهن من را برنامه ریزی کرده است.

سیگار برای بازاریابی از تاثیر رسانه بر سبک زندگی استفاده کرده است.

زمانی که سیگار ساخته شد، تقریبا فروش خوبی داشت تا وقتی که یک قانونی گفته شد که تمام کسانی که سیگار می فروشند، باید عکس ریه آسیب دیده را روی پاکت های سیگار قرار دهند و این قانون در جهان عملی شد و همه این کار را انجام دادند.
بعد از این کار فروشندگان سیگار نگران شدند و گفتند با این کار دیگر هیچ کسی سیگار نمی خرد یعنی با دست های خودمان داریم فروش محصولاتمان را کم می کنیم چون وقتی کسی بداند که سیگار چه تاثیری بر ریه دارد، دیگر استفاده نمی کند و همینطور هم شد و فروش سیگار افت شدیدی داشت.
سازندگان سیگار باهوش بودند و همچنین از تاثیر رسانه بر ذهن خبر داشتند. به همین دلیل چه رسانه ای بهتر از هالیوود. سازندگان سیگار با کارگردان های هالیوود همکاری کردند و سیگار را وارد فیلم های سینمایی کردند. وقتی بازیگری که بیشتر مردم دوستش دارند، در یک فیلم هالیوودی سیگار می کشید، درصد زیادی از طرفداران آن بازیگر هم این کار را می کردند.
اگر در یک فیلم مافیایی، شخص قدرتمند و نقش اول آن فیلم سیگار می کشید، کار آن بازیکر در ذهن ناخودآگاه طرفدارانش تاثیر مستقیم داشت، و طرفدارانش فکر می کردند که اگر سیگار بکشند، مثل آن بازیگر قدرتمند می شوند.
و همین روند بازاریابی آنچنان تاثیر فوق العاده ای در فروش سیگار داشت که همین الان یعنی در سال ۲۰۱۹ سیگار فروش میلیاردی در سراسر جهان دارد. چون سازندگان سیگار می دانستند که اگر سیگار را وارد رسانه هالیوود کنند، طرفداران بازیگر ها به صورت غیرمستقیم عاشق سیگار می شوند.

جمع بندی

رسانه ها بر ذهن تاثیرگذار است و متاسفانه در جهان اغلب برای برنامه ریزی اشتباه افکار ذهن از رسانه ها استفاده می شود و مدیران رسانه ها سعی بر این دارند که با برنامه های مخرب، ذهن مردم را برنامه ریزی کنند. و خیلی دقیق می توان آینده کشور را بر اساس فیلم های تلویزیونی و رسانه های اجتماعی تشخیص داد و اگر به برنامه های تلویزیونی و رسانه های اجتماعی در گذشته توجه کنیم، می بینیم که فیلم ها و برنامه های گذشته، زمان حال یک کشور را تعیین کرده است.

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • با سلام واحترام مطلبی که در باره رسانه ها ونقش آن در زندگی مردم اشاره داشتید در واقعیت زندگی همه ما صدق میکند که در این سبک و شیوه زندگی در آن قرار داده شدیم و اینطور به نظر میرسد گرفتارشده ایم به همین خاطر آرامش زندگی را از دست دادیم ، خوب این شرح واقعه است راه حل چیست چگونه به آرامش برسیم چگونه ؟ همه که امکان این را ندارند بروند دور از رسانه زندگی کنند وزنجیر ی را بر ذهن بسته شده پاره کنند به نوعی شاید معتاد شده اند ولی من هم مثل نیما یوشیج دوست دارم ” بعداز پنجاه واندی زندگی کاش بودم دور از هر کسی چادری وگوسفندی وسگی” در جستجوی راه حل هستم راه حل ارائه دهید. سلامت وپایدار باشی

    پاسخ
  • رسانه ها باعث فقر هستند اگر کسی ثروت را تصور کند سیستم برده داری ازبین میرود چون ضمیر ناخودآگاه ثروت را بسوی شخص جذب میکند.دنیا مثال آینه است هرچه انعکاس بدی آن به زندگی ات وارد خواهد ‌‌شد.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

blankشاید از اینا هم خوشت بیاد 😉