۲۲ روش افزایش بهره وری در زندگی و کار + ویدیو

**خیلی خوشحالم میکنی آخر مطلب نظرت رو بگی. مرسی 😉

بهره وری چیست و چگونه در زندگی و کار افزایش بهره وری داشته باشیم؟

تاحالا شده از خودتون بپرسین که بهره وری چیست؟ و روش های افزایش بهره وری چیا هستن؟ خوب بزارین اول با تعریف بهره وری شروع کنیم و در ادامه مطلب با روش های افزایش بهره وری در زندگی و محیط کار آشنا می شویم.

بهره‌وری از مفاهیم علم اقتصاد و مدیریت است که چنین تعریف می‌شود: «مقدار کالا یا خدمات تولید شده در مقایسه با هر واحد از انرژی یا کار هزینه شده بدون کاهش کیفیت یا به این شکل: اثربخشی به همراه کارایی». به دیگر سخن، بهره‌وری، عبارتست از، بدست آوردن حداکثر سود ممکن، با بهره‌گیری و استفاده بهینه از نیروی کار، توان، استعداد و مهارت نیروی انسانی، زمین، ماشین، پول، تجهیزات، زمان، مکان و…به منظور ارتقای رفاه جامعه. بهره‌وری به نسبت کار انجام شده به کاری که باید انجام می‌شده اطلاق می‌شود.

می‌توان گفت برای نخستین بار لغت «بهره‌وری» توسط فردی به نام «کوئیزنی» در سال ۱۷۷۶ (میلادی) بکار برده شد. بیش از یک قرن بعد یعنی در سال ۱۸۳۳ (میلادی) فردی به اسم «لیترِ» بهره‌وری را «قدرت و توانایی تولید کردن» تعریف کرد. بایستی توجه داشت که واژه بهره‌وری با گسترش انقلاب صنعتی و جهت افزایش سودمندی حاصل از نیروی کار، سرمایه و مواردی از این دست گسترش یافت ولی اصطلاح بهره‌وری آب در چند ساله اخیر و به دلیل کمبود این ماده ارزشمند گسترش یافته‌است.

حتما بخوانید: ۱۴ موانع ذهنی که زندگی ما رو کنترل می کنند

مولفه های بهره وری

بهره‌ وری به عنوان یکی از معیارهای سنجش فعالیت‌ها، با در نظر گرفتن هدف و مقصد مد نظر از دو زاویه مجزا قابل بررسی است. از یک سو، نقش مفید و مؤثر بودن فعالیت در دستیابی به هدف ترسیمی مورد ارزیابی قرار گرفته و از سوی دیگر بازده فعالیت مطرح می‌شود. براین اساس می‌توان بهره‌وری را به دو مؤلفه تجزیه کرد: بر اساس تعاریف استانداردهای مدیریت کیفیت

اثربخشی: میزانی که فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده تحقق یافته و نتایج برنامه‌ریزی شده به دست آمده‌است. 

کارایی: رابطه بین نتیجه بدست آمده و منابع استفاده شده .(درست کار کردن). 

بنابراین (بهره‌وری = اثربخشی × کارایی) به عبارت دیگر بهره‌وری عبارت است از تحقق هم‌زمان اثربخشی و کارایی

برای مثال وقتی تنها نیمی از اهداف یک فعالیت (اثربخشی پنجاه درصد) با دوبرابر منابع لازم (کارایی پنجاه درصد) محقق شود بهره‌وری بدست آمده بیست و پنج درصد خواهد بود، دکتر جوران در هندبوک خویش درست انجام دادن کار درست را بهره‌وری قلمداد می‌کند.

حتما بخوانید: ۱۰ مهارت زندگی خیلی مهم که در هیچ کلاسی تدریس نمیشه!

بهره وری از نظر ریاضی نسبت دستاورد یا بازده هست. یعنی نسبت چیزی که تولید شده به چیزی که مصرف شده رو به عنوان بهره وری در نظر می گیرند. روش های افزایش بهره وری به صورت گشترده موجود می باشد اما تمامی آنها حول یک محور میچرخند. و آن انگیزه و تعهد شما می باشد.

افزایش بهره وری زمانی اتفاق میوفته که ما

 • دستاورد رو با همون مقادیر منابع مصرفی قبلی، افزایش بدیم
 • دستاورد تغییر نکنه اما منابع کمتری مصرف کنیم
 • دستاورد افزایش پیدا کنه در حالی که منابع کمتری هم مصرف کردیم

حالا یه سری نکات و یادآوری های ساده در زندگی هست که ما میتونیم با رعایت آنها راندمان و بهره وری خود را افزایش دهیم

۲۲ مورد از روش های افزایش بهره وری در زندگی و کار

۱- روی کاغذ بنویسیدش

داشتن یک لیست انجام کار در پروسه افزایش بهره وری اجباری است. این لیست شما را منظم نگه میداره و هر وقت که یکی از آیتم های لیستت تیک میخوره، یه حس خوش آیندی بهت دست میده. هر شب کار های فردا را بنویس تا دقیقا بدونی که فردا باید چه کارهایی بکنی. اینجوری دیگه شما سر صبح، وقتی سر تصمیم گیری روی انجام کدوم کار، تلف نمی کنید. پس یکی از بهترین ورش های افزایش بهره وری استفاده از لیست کار های انجامی است

۲- لیست کار هاتونو بهینه کنید

وقتی که دارین لیست رو پُر می کنید خیلی راحت میتونین برای اضافه کردن موارد غیر ضروری، وسوسه شوید. بهتره که یه نگاه دقیق تر به لیستتون بندازید. یک لیست طولانی، در صبح شما را مضطرب و در عصر نا امید میکنه. چون با تمام تلاشی که کردید، تعداد کمی از آیتم ها رو تونستید انجام بدید.

برای افزایش بهره وری با استفاده از لیست کاری، بهتره که این روش را انجام بدید

یک تا سه کار وقت گیر را برای روز بعد انجام دهید و در روز بعدش ۳ تا ۵ عدد کار کم وقت گیر رو انجام بدید. شما میتونید یک ساعت در روز رو مخصوص کار های سریع قرار بدید. مثل چک کردن ایمیل یا تلفنی که قرار بود بزنید

حتما بخوانید: خصوصیت های افراد باهوش و ۸ کاری که آنها انجام نمی دهند

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری -

۳- از چند کارگی بپرهیزید

شاید به نظر برسه یکی از روش های افزایش بهره وری چند کارگی یا همان multitasking هست. شاید به نظر برسه که مهارت چند کارگی حتما برای رسیدن به موفقیت و افزایش بهره وری لازمه.

اما واقعیت اینه که چند کارگی باعث کاهش بازدهی شما می شه.

تحقیقات نشان داده که چند کارگی باعث میشه تمرکز مغز شما از یک چیز به چیز دیگه سریع عوض بشه و این باعث کاهش بازدهی تا ۴۰ درصد و همینطور کاهش قدرت ذهن شما خواهد شد. پس همین الان باستید. در آن واحد فقط روی یک کار تمرکز کنید و براش ۱۰۰ درصد مایه بزارید

حتما بخوانید: چرا پول کاغذی اختراع شد؟
۴- حواس پرتی های اطرافتو رو به حداقل برسونید

در افزایش بهره وری، برای اینکه بتوانید روی یک کار تمرکز کنید، باید حواس پرتی های اطرافتونو از بین ببرید.

شاید لازم نباشه همه ایمیل ها و تماس ها و پیام هارو همون موقع جواب بدی(البته اگه منشی نیستی).

در موقع کار، گوشی خودتونو سایلنت کنید و هر ۲۰ دقیقه یکبار به اینستاگرام و تلگرام سر نزنید. وقتی که تصمیمی می گیرید که تمرکز کافی روی کارتون داشته باشید باورتون نمیشه که چقدر این تمرین باعث افزایش راندمان شما میشه.

پس یادتون باشه یکی از اصلی ترین روش های افزایش بهره وری از بین بردن حواس پرتی های اطراف می باشد

۵- محل کارتون رو مرتب نگه دارید

وفتی همه کارارو درست انجام دادید و تمرکز کافی دارید، بهتره که این تمرکز رو صرف دنبال گشتن اون خودکاره که توی این شلوغی ها گم کردید، نگذارید.

خیلی از مردم هزینه زیادی روی تجهیزات کاریشون میکنن اما تا این تجهیزات مرتب در دسترس نباشد، بازدهی واقعی را نخواهند داشت. خیلی خوبه که کا محل کارمون رو تمیز و مرتب نگه داریم. مدارک، اسناد، فایل ها و چیز های دیگر مورد نیاز در محل کار را طبقه بندی کنید و در جای مشخص خود قرار دهید. پس یکی از روش های افزایش بهره وری نظم و ترتیب محیط کاری و میز کار شما می باشد.

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری -

۶- زمانی که روی کارهاتون میگذارید را ردیابی و سعی در کاهش آن کنید

برای بهینه سازی وقتی که روی کارها می گذارید، خیلی مهمه که زمان مصرفی در انجام کارهاتونو ردیابی کنید.

آیا وقت زیادی برای خواندن مقاله های مشابه در هنگام انجام تحقیقات صرف می کنید؟

یا اینکه هر ۱۵ دقیقه فیسبوک میرید و یک استراحت کوچک ۲ دقیقه ای تبدیل به ۳۰ دقیقه اسکرول و لایک کردن میشه؟

شما نمی توانید بدون ردیابی کارهاتون، افزایش بهره وری داشته باشید. پس حتما از روش های مختلف برای ارزیابی و ردیابی میزان پیشرفت خود و زمان انجام کارهاتون قرار بدید.

۷- از تکنولوژی برای افزایش بهره وری استفاده کنید

یکی از روش های افزایش بهره وری اینه که، بدون ترس، از هر اّپ یا برنامه ای که میتونید پیدا کنید، استفاده کنید. زمان کارهاتونو با استفاده از این برنامه ها ردیابی کنید،

زنگ های یادآوری و نوتیفیکیشن ها رو استفاده کنید. به جای نوشتن همه چیز روی کاغذ، میتونین درون موبایل یا کامپیوتر بنویسید. اینجوری گم هم نمیشه.

از دسترسی همیشگیتون به این دستگاه ها، برنامه ها و فایل های درونش، اطمینان حاصل کنید

حتما بخوانید: ۱۰ مورد باورنکردنی از تکنولوژی های جدید سال ۲۰۱۹

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری -

۸- اهداف هوشمندانه برای خودتون انتخاب کنید Smart Goals

معنی واژه به واژه  “SMART” یعنی، دقیق، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و دارای زمان محدود است.

معنیش اینه که وقتی قصد دارید هدفی برای خود تعریف کنید باید در تعریف اون دقیق باشید، روشی برای اندازه گیزی پیشرفتتون وجود داشته باشه. مطمئن باشین که هدفتون واقع بینانه و قابل دستیابی باشه و حتما ضرب العجلی براش تعیین کنید که انجامش به “فردا” ها که هیچوقت نمیرسن، موکول نشه. پس انتخاب اهداف هوشمندانه از روش های افزایش بهره وری می باشد.

۹- دوستاتون رو با دقت انتخاب کنید

اطراف خودتونو با آدم هایی که با شما هم عقیده و هم انگیزه هستند پُر کنید. اینجوری شما میتونید برای همدیگه انگیرزه بوجود بیارید. اتاق فکر راه بندازید و باهم ایده های جدیدی تولید کنید که این کار باعث پیشرفت شما هم می شود.

این کار یکی از روش های افزایش بهره وری می باشد. پس برای یافتن دوستای خوبتون، زمان بگذارید.

حتما بخوانید: قانون جذابیت زیر ذره بین علم ژنتیک

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری -

۱۰- در خلوت خودتون یاد بگیرید

یک قانونی به نام “قانون کامپاوند” وجود داره که میگه شما اگر حتی یک کار کوچک رو به دفعات زیاد تکرار کنید، این تکرار ها جمع شده و تبدیل به مهارت در شما می شود. اینجوری بهش فکر کنید: اگر شما فقط یک ساعت روز را برای یادگیری خودتون وقت بگذارید. یعنی ۷ ساعت در هفته. یعنی ۳۶۵ ساعت در سال. و شما بعد از ۳ سال با روزی فقط یک ساعت، می توانید به استاد چیزی که یاد میگیرید، تبدیل شوید. اگر فکر می کنید یک ساعت در روز قابل انجام دادن نیست. به تمام اون وقت هایی که کار های بیهوده می کنید فکر کنید و با آنها جایگزین کنید.

یکی از بهترین روش های افزایش بهره وری استفاده از زمان های بیهوده برای یادگیری مطالب و مهارت های جدید می باشد. از این یک ساعت برای گوش دادن به یک کتاب صوتی یا دیدن فیلم آموزشی یا خواندن کتاب استفاده کنید. بدون شک به نفع شما خواهد بود.

حتما بخوانید: هزینه فرصت ها چیست؟
۱۱- به “نه” گفتن عادت کنید

شما نمیتونین هم به همه کمک کنید و هم کار های خودتونم سر وقت تمام کنید. شما باید عادت کنید به همکاراتون نه بگید.

چون درگیر شدن در کار های آنها میتونه باعث کاهش بازدهی شما در طول روز بشه. اما به این معنا نیست که هیچ وقت به هیچ کسی کمک نکنید. معنیش اینه که باید برای کارهای خودتون اولویت بالاتری قائل باشید.

حالا سری بعد که یکی اومد و از شما کمک خواست، مودبانه جواب نه بدهید یا انجام آن را به وقت دیگری موکول کنید

۱۲- فعال باشید اما واکنش پذیر نباشید

این مورد از روش های افزایش بهره وری ، تقریبا جمع بندی حرف هاییه که تا الان زدیم. نگذارید حواس پرتی ها روند افزایش بازدهی شما را کم کند.

از قبل برای انجام کارهاتون برنامه ریزی کنید. خودتونو درگیر این زمان بندی کنید و به کسی اجازه ندهید که به جای شما و برای شما برنامه ریزی کنه

۱۳- خودتونو درگیر جلسه های بی انتها نکنید

جلسات کاری خیلی بازدهی را پایین می آورد. زیرا معمولا طولانی و خسته کننده هستند و در نهایت به نتیجه واحدی هم نمی رسند. سعی کنید از این جور جلسات دوری کنید یا روش جدیدی برای برگزاری جلسات در اوقات فراقت همه شرکت کنندگان، پیشنهاد کنید. جالبه بدونید که جلسات “بیل گیتس” ۳ دقیقه ای بود و کسی که نمیتوانست هدفشو در ۳ دقیقه به او بگه، باید از جلسه خارج میشد.

او ثروتمند ترین فرد جهان در ۲۰ سال اخیر بوده. پس حتما یه کاری درست انجام میداده

حتما بخوانید: یادآوری های ساده برای زندگی فوق العاده
۱۴- روی فعالیت های نتیجه محور تمرکز کنید

خیلی از کارایی که در طول روز انجام میدیم فوری هستند و نتیجه واضحی روی زندگی ما ندارد. فرضیه ۸۰/۲۰ میگه که ۸۰ درصد نتایج حاصله ما از ۲۰ درصد تلاشی که می کنیم بوجود میاد.

کاری که شما باید انجام بدید اینه که این فعالیت های ۲۰ درصدی را شناسایی کنید و بیشتر تمرکزتون رو روی انجام صحیح و دقیق آنها بگذارید.

۱۵- برای شخص خودتون ارزش قائل باشید

شاید فکر کنید پروسه افزایش بهره وری فقط با تولید لیست و مشخص کردن زمان بندی و این چیزا حاصل میشه. اما بیشتر از این چیزیه که فکر می کنید. شما باید به همه جوانب زندگیتون توجه کنید تا افزایش بهره وری داشته باشید. ورزش کنید، خواب مناسب و رژیم غذایی سالم داشته باشید تا انرژی کافی برای رسیدن به اهدافتون را بدست بیاورید.

تو این مطلب و در این ویدیو جذاب بیشتر روی دستاوردهای فردی در زندگی روزمره می پردازیم. پس وقتی صحبت از روش های افزایش بهره وری می کنیم اینجا منظورمون افزایش بهره وری در فعالیت ها و رسیدن به اهداف شخصی زندگیمون در کمترین زمان هست.

یعنی ما منبع اصلی مصرفی رو زمان میگیریم. این اصول رو شما می تونید روی دیگر منابع مصرفی هم اعمال کنید و دید درست تری از بهره وری خودتون داشته باشید.

حتما بخوانید: مغز سالم، ۶ روش ساده و روزمره برای سلامت پادشاه بدن

 دانلود فایل ویدیویی

حتما بخوانید: هر روز باهوش تر از دیروز
۱۶- واقعا شروع کنید!

یادگیری روش های افزایش بهره وری موانع مختلفی داره ولی اکثر تحقیقات عنوان می کنن که تصمیم به شروع یک پروژه جز اصلی ترین موانع هست.

قبل از شروع هر کاری مغز ما سخت ترین قسمت هایی که ممکنه پیش رو باشند رو تصور می کنه و دنبال راه هایی می گرده که با کارهای بی اهمیت شما رو مشغول و پر از کار جلوه بده.

در حقیقت در ناخودآگاه ما تلاش می کنیم از شکست خوردن خودمون جلوگیری کنیم. با پنهان کردن اهمیت کار اصلی پشت کارهای جزیی و اولویت دادن به اونها، ما شروع انجام کار اصلی رو عقب میندازیم.

حتما بخوانید: اهمیت زمان در زندگی از زبان محمد علی کِلِی

اما خوشبختانه مغز ما ساختاری داره که به اثر زگارنیک مشهوره که شما رو مجبور به تموم کردن کاری می کنه که  شروع کردید. اثر زگارنیک به ما میگه که اگر کاری رو تموم نکنیم، بیشتر بهش فکر می کنیم.

یعنی اگر شما کاری رو ناتموم بذارید، اون بیشتر تو ذهن و حافظه شما میمونه تا کارهایی که تموم کردید. پس وقتی شروع کنید تا وقتی اون کار تموم نشه افکارتون به سمت اون میره. آگاهی از اثر زگارنیک یکی از اصلی ترین روش های افزایش بهره وری در زندگی می باشد. همین حالا لیست یه سری کار روزانه یا هفتگانه که باید انجام بدید تهیه کنید و یک قدم در شروع اونها بردارید تا اثر زگارنیک مغزتون فعال شه و تا آخر هفته اونها رو تموم کنید.

حتما بخوانیدانواع و علائم افسردگی – توضیح کامل

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری -

۱۷- انرژی رو به جای زمان مدیریت کنین

یعنی مدیریت زمان مهم نیست؟ چرا خیلی هم مهمه اما اینجا منظورمون اینه که تو بازه های زمانی انجام کار، با تمرکز و انرژی بیشتر فعالیت کنید و سپس استراحت کنید.

جالبه که بدونید اساتید موسیقی دنیا لزوما بیشتر تمرین نمی کنند بلکه تمرین و کار رو با آگاهی و آزادانه انجام میدهند. وقت کار، بیشتر روی سخت ترین کارها تمرکز می کنند و انرژی خودشون رو در بازه های زمانی مشخص مصرف می کنند. یعنی به جای اینکه در کل روز تمرین کنند و انرژی مصرف کنند، بازه های زمانی با شدت کار زیاد دارند و بعد از هر کدوم استراحت می کنند. فقط به اراده شون تکیه نمی کنند بلکه بیشتر به عادت و برنامه ریزی منظم روزانه اهمیت میدهند. خفن ترین ویالون زن های دنیا، حدود ۹۰ دقیقه کار می کنند و بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت.

به جای اینکه انرژی و کار رو در کل روز مصرف کنند و انجام بدهند، اون رو به قسمت های مختلف تقسیم می کنند و به صورت برنامه ریزی شده استراحت می کنند.

اما چطوری میشه این عادت و روش افزایش بهره وری کاری رو تو خودمون ایجاد کنیم؟

حتما بخوانیدانواع استرس و عوامل استرس زا – تاثیر استرس بر مغز و بدن چیست؟
۱۸- به خودتون Deadline بدید

یکی از روش های افزایش بهره وری تعیین زمان اتمام می باشد. همیشه برای خودتون زمان پایانی یا اتمام کار رو مشخص کنید.

یه جا بنویسید یا تو تقویم علامت بزنید و اینطوری احتمال تموم کردنش خیلی بیشتر میشه. واقعیت اینه که شما وقتی کاری را شروع می کنید باید برنامه ریزی ای در موردش داشته باشید و باید زمان پایان یا همان deadline برایش تعیین کنید.

اینجوری توجه شما به انجام آن کار در زمان معین شده، بیشتر هم خواهد شد و یکی از روش های افزایش بهره وری انتخاب زمان پایان کار واقع بینانه می باشد.

حتما بخوانید: باهوش تر بشیم – هر روز زرنگ تر از دیروز بشیم

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری -

۱۹- یه نمودار مسئولیت برای رصد درصد پیشرفتتون رسم کنید

یکی از روش های افزایش بهره وری رسم نمودار پیشرفت در انجام مسئولیت ها می باشد. در رسم این نمودار، یه طرف زمانی که مصرف کردید – به عنوان یکی از منابعتون –  و اون طرف فعالیت هایی که تو این زمان انجام دادین بنویسید،

مثل افرادی که تو رژیم هستن و میزان کالری مصرفی شون می نویسند. نوشتن میزان و نحوه پیشرفت تون میتونه باعث بشه واقع گرایانه به ارزش کارتون بنگرید.

با رسم نمودار پیشرفت دیگه اشتباه نمی کنید و زمان مصرف شده برای انجام کارهارو هم در کنار تعداد کارهای انجام شده در نظر می گیرید. 

تازه بررسی میزان پیشرفت باعث میشه حواستون به چیزای دیگه که معمولا اهمیت زیادی ندارند هم پرت نشه.

 حتما بخوانید: ارزش خالص هر انسان چگونه محاسبه می شود؟

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری - اینفوگرافیک

۲۰- چند کار با هم انجام ندهید

آیا فکر می کنید وقتی چند کار همزمان انجام میدین باعث افزایش بهره وری شما می شود؟

تحقیقات نشون داده شما زمانی که Multi-tasking می کنید یا همزمان چند کار را با هم انجام میدهید، بهره وری کمتری خواهید داشت. تصور کنید که هم رانندگی می کنید هم نقشه را نگاه می کنید و هم با تلفن همراه صحبت می کنید. خوب مشخصه که شما تمام مواد مورد نیاز برای تصادف را در دسترس دارید و در واقع راندمان شما در رانندگی و تشخیص خطر کاهش پیدا کرده. همین مثال در مورد امور کاری هم صادق می باشد.

وقتی شما قصد انجام چند تا کار را در عین واحد دارید، مغز شما به صورت بهینه نمیتواند روی هر کدام تمرکز کند و میزان تمرکز شما بین این کار ها با توجه به اولویتی که در ذهن خود برای این کار های مشخص کردید، تقسیم می شود. در نهایت هیچ کدام از آن کار ها به صورت کامل و جامع انجام نخواهد شد و شما فقط خسته تر می شوید. 

حالا اگر در همین سناریو شما این کار ها را دانه دانه انجام می دادید و با توجه به اولیت بندی ای که کردید، آنها را به سر انجام می رساندید. اینجوری در کل هم وقت کمتری صرف کردید و هم انرژی کمتری. پس یکی از روش های افزایش بهره وری تقسیم کار و چند کار را باهم انجام ندادن است. به جاش یه لیست از کارهای فردا رو شب قبل تهیه کنید، اینجوری از همون اول با سرعت بالا شروع می کنید.

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری -

۲۱- کارهای بزرگ رو به چند کار کوچیک تر تقسیم کنید

اینجوری مغزتون کمتر نگران انجام این کار های میشه  که باعث میشه راحتتر شروع کنید. تقسیم کردن کار بزرگ به کار های کوچکتر که یکی از روش های افزایش بهره وری می باشد، باعث میشه که ترس اولیه به انگیزه تبدیل بشه. پروژه ساختمان سازی را فرض کنید. هدف مشخص و مصالح آماده اما نمیشه همشو یکجا انجام داد. یاد بگیرید هدف بزرگ را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید. این خودش یکی از مهمترین روش های افزایش بهره وری هستش. با داشتن اهداف درست و برنامه اجرای اون ها و یادگیری روش های افزایش بهره وری ، شما می توانید مسیر پیشرفت و بهتر شدن را طی کرده و در مدت کوتاهی متوجه نتایج خارق العاده آن در زندگی خود باشید.

افرایش بهره وری یعنی ایجاد تعادل در زندگی، دقت به سلامت و خوشحالی درونی. هیچ چیزی بهتر از یک رویکرد مثبت نسبت به زندگی به شما انرژی نمیده

حتما بخوانید: انواع استرس و عوامل استرس زا را بشناسید
۲۲- عادت های خوبت را با خودت همه جا ببر

خیلی مهمه که ما خودمونو خوب بشناسیم و در پروسه افزایش بهره وری و با رعایت نکاتی که گفته شد، بدون شک خصوصیات جدیدی در شما بوجود خواهد آمد یا پتانسیل نهفته شما در این زمینه ها شکوفا خواهد شد.

خیلی مهمه که ما عادت های خوب زندگیمنو بشناسیم و بتونیم ازشون هر موقع که نیاز داشتیم استفاده کنیم.

برای دسترسی همیشه به این عادت ها باید یاد بگیریم که برای مدتی آنها را هر روز زندگی کنیم تا این عادت های مثبت وارد ضمیر ناخواآگاه ما شوند. پس یکی دیگه از روش های افزایش بهره وری اینه که عادت های خوبمونو زندگی کنیم.

نتیجه گیری نهایی

یادگیری روش های افزایش بهره وری در دنیایی که هر روز شلوغ تر و پیچیده تر میشه به یکی از مهم ترین استراتژی های فردی برای رسیدن به اهداف در کمترین زمان ممکن تبدیل شده است.

چطوری میشه  با روش های علمی توانایی های ذهنیمون رو فعال کنیم تا بتونیم در طول روز موثرتر عمل کنیم و بهره وری مناسب ازش داشته باشیم؟

آیا به جز دانلود انواع اپلیکیشن های مدیریت زمان، کار کردن های طولانی و تلاش بیشتر، راهی برای افزایش بهره وری هست؟

باید بپذیریم که قدرت اراده به تنهایی برای این کار کافی نیست. تحقیقات حتی نشون دادن که اراده یه منبع تمام شدنیه و می تونه کامل مصرف و تموم بشه. این مفهوم حتی اسم هم داره، مصرف خود درون.

چند نکته کوتاه برای جمع آوری مطالب و روش های افزایش بهره وری گفته شده:
 • (یادت باشه ۸۰ درصد نتیجه با ۲۰ درصد تلاش حاصل میشه(قانون ۸۰/ ۲۰
 • نه گفتن به افرادی که میخواهی را یاد بگیر و زندگی کن
 • اولویت شناس باش و مهمترین کار را اول انجام بده
 • از تنبلی خودت سازنده استفاده کن میانبر ها رو شناسایی کن
 • چند کار را با هم انجام نده
 • عادت های خوبت را با خودت همه جا ببر
 • مدیریت زمان را زندگی کن
 • با ذهن و افکار منظم، کار هاتو انجام بده
 • ایده های جدید را به تصویر بکش و اجازه نده سوخت بشن
 • هر شب کار های فردا رو بنویس
 • اگر در تیم کار میکنی، عادت به تقسیم کار داشته باش
 • به اندازه مناسب بخواب و استراحت کن
 • کارت رو با خودت خانه نیار
 • تعادلی بین زندگی شخصی و کاری ایجاد کن
 • از تکنیک تقویت انرژی مثبت استفاده کن

روش های افزایش بهره وری - ساده ترین روش های افزایش راندمان و بهره وری شخصی و کاری - افزایش بهره وری - اینفوگرافیک

امیدوارم از این مطلب در مورد روش های افزایش بهره وری در زندگی و محیط کار استفاده کرده باشید

دانلود فایل صوتی

حتما بخوانید: 10 مورد باور نکردنی از تکنولوژی های آینده که تا سال ۲۰۵۰ ظهور می کنند
حتما بخوانید: ۹ تا از خطرناک ترین ویروس های کامپیوتری جهان

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

لطفا نظر خودتون رو در مورد این مطلب به ما بگید. مرسی 🙂

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

شاید از اینا هم خوشت بیاد 😉

فهرست