از کلاه برداران ارزهای ديجيتالي دوری کنید!

blank**خیلی خوشحالم میکنی آخر مطلب نظرت رو بگی. مرسی 😉

اگر قصد خرید و فروش بیت کوین یا فروش وب مانی و یا خرید و فروش پرفکت مانی را دارید با برخی از رایج ترین روش های کلاه برداری ها در این زمینه و سایر ارزهای دیجیتالی در ایران آشنا شوید تا از خود و سرمایه تان حفاظت نمایید.

مبادلات قلابی ارزهای دیجیتالی

همچنان که خرید بیت کوین و خريد و فروش بيت كوين محبوب تر می شود، افراد بیشتری به دنبال کسب آن می روند. متأسفانه افراد شرور از این فرصت سوءاستفاده می کنند و مبادلات قلابی خرید و فروش بیت کوین را ترتیب می دهند. این مبادلات قلابی ممکن است کاربران را با قیمت های پیشنهادی مناسب فریب دهند و کاربران فکر کنند که دارند با قیمت بسیار اندکی خرید بیت کوین را انجام می دهند. وقتی که قصد خرید یا فروش بیت کوین دارید، مطمئن شوید که مبادلات معتبری انجام می دهید.

از کلاه برداران ارزهای ديجيتالي دوری کنید! بیت کوین

هدایای رایگان

از آن جا که اطلاعات مانند یک ویروس به سرعت در اینترنت پخش می شوند، کلاه برداران با روش های متفاوتی در قبال میزان بسیار اندکی هزینه ثبت نام یا دریافت اطلاعات شخصی تان، پیشنهاد پاداش هایی با بیت کوین رایگان و کسب بیت کوین رایگان یا سایر ارزهای دیجیتال مانند پرفکت مانی، وب مانی و اتریوم به شما می دهند. وقتی که چنین چیزی را در یک وب سایت یا شبکه های اجتماعی دیدید، بهتر است که فورا گزارش آن را به عنوان محتوای مجرمانه بدهید تا دیگران قربانی این ماجرا نشوند.

جعل هویت

متأسفانه ایجاد حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی و جعل هویت برای افراد کلاه بردار کار ساده ای است. غالبا چنین افرادی آن قدر منتظر می مانند تا شخصی که قصد جعل هویتش را دارند، محتوایی را منتشر نماید. سپس با استفاده از حساب کاربری ای که بسیار شبیه به حساب کاربری آن فرد است، محتوای او را منتشر می کنند و مردم را دعوت به همکاری می نمایند. آن ها این کار را به نحوی انجام می دهند که گویا همان شخص اصلی این کار را انجام داده است. یک روش دیگر نیز این است که این فرد جاعل با استفاده از همین حساب کاربری قلابی و با استفاده از پیام های شخصی سعی می کند دیگران را فریب دهد. هرگز فریب این هدایای رایگان مثل چگونه بیت کوین رایگان بدست آوریم یا استخراج بیت کوین رایگان را نخورید و اگر درخواست عجیبی در شبکه های اجتماعی دریافت کردید، بهتر است که به دقت هویت آن فرد را در شبکه های مجازی مختلف بررسی نمایید.

از کلاه برداران ارزهای ديجيتالي دوری کنید! بیت کوین

بدافزارها

هکرها روش های خلاقانه ای برای دزدی از مردم دارند. وقتی که قصد ارسال بیت کوین را دارید، آدرسی که می خواهید بیت کوین را به آن ارسال کنید به دقت دو سه بار مورد بررسی قرار دهید. برخی از بدافزارها وقتی که روی سیستم نصب شوند، آدرس هایی که در کلیپ بورد ذخیره می شوند را تغییر می دهند و در نتیجه تمام بیت کوین های ارسالی را به حساب هکر می فرستند. از آن جایی که شانس کمی برای بازگرداندن بیت کوین منتقل شده وجود دارد، اگر چنین اتفاقی بیفتد احتمال بازگرداندن مبلغ انتقالی بسیار اندک خواهد بود. مهم است که نسبت به برنامه هایی که اجازه ی دسترسی های مدیریت را به آن ها می دهید دقت بیشتری داشته باشید. داشتن یک آنتی ویروس معتبر و به روز نیز می تواند کمک شایانی برای تان به ارمغان آورد، البته بازهم احتمال خطا و اشتباه وجود دارد.

ملاقات شخصی

برای خرید و فروش بیت کوین وقتی که بیت کوین را به صورت محلی خرید و فروش می نمایید، طرف قرادادتان ممکن است از شما بخواهد برای مبادله به شخصه با شما ملاقات داشته باشد. اگر شخص فوق الذکر را از قبل نمی شناسید، این کار اشتباهی است و می تواند منجر به آسیب به شما شده و شما را سوژه ی دزدی آن فرد قرار دهد. اتفاق افتاده است که برخی کلاه برداران در قبال خرید بیت کوین دریافتی شان، پول تقلبی را به فرد مورد معامله شان داده اند. سعی کنید به جای ملاقات های حضوری، از پلتفورم ها انتقال همتا به همتا استفاده کنید.

باج گیری

مراقب باج گیری غریبه هایی که شما را تهدید می کنند تا به وسیله بیت کوین از شما اخاذی نمایند باشید. یکی از روش های انجام این کار از طریق ایمیل است که در آن فرستنده پیامی برای تان ارسال کرده و ادعا می کند که رایانه ی شما را هک نموده است و از طریق پروتکل دسترسی از راه دور به دسکتاپ در حال استفاده از آن است. فرستنده می گوید که یک نرم افزار کی لاگر بر روی سیستم شما نصب نموده است و اشاره می کند که از وب کم شما برای ضبط کارهایی که انجام داده اید استفاده شده است، کارهایی که دوست ندارید دیگران چیزی راجع به آن ها بدانند. فرستنده دو گزینه در برابرتان قرار می دهد – برای از بین بردن این اطلاعات برای او بیت کوین ارسال کنید یا هیچ چیزی برایش نفرستید و شاهد این باشید که چگونه آن اطلاعات به مخاطبان ایمیل تان و تمام شبکه های اجتماعی ارسال خواهند شد. کلاه برداران از لیست ایمیل های دزدیده شده و سایر اطلاعاتی که درز پیدا کرده اند استفاده می کنند تا این ترفند را بر روی هزاران نفر پیاده نمایند.

از کلاه برداران ارزهای ديجيتالي دوری کنید! بیت کوین

تقلب در انتقال پول

ایمیل های فیشینگ

نسبت به ایمیل هایی که اظهار می کنند از طرف سرویس هایی که از آن ها استفاده می کنید ارسال شده اند بر حذر باشید. مراقب ایمیل هایی که از شما می خواهند رمزعبور خود را بازنشانی کنید یا از شما می خواهند برای بهبود خدمات بر روی چیزی کلیک کنید باشید. درک تفاوت یک ایمیل قلابی که سعی در فریب شما دارد با ایمیلی که به خاطر استفاده شما از محصول یا خدمات خاصی برای تان ارسال شده است می تواند بسیار دشوار باشد. اگر شک داشتید، ایمیل را با استفاده از آدرسی که در وب سایت شرکت وجود دارد برای شرکتی که خدمات را از آن ها خریده اید ارسال کنید، با آن ها تماس تلفنی برقرار کنید یا این که با حساب های کاربری رسمی شان در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. در غیر این صورت این از طریق این ایمیل ها اطلاعات محرمانه شما را بدست آورده و بیت کوین شما را خواهند دزدید.

وب سایت های فیشینگ

وب سایت های فیشینگ غالبا به وسیله ی ایمیل های فیشینگ دست به دست می شوند. ایمیل های فیشینگ می توانند به یک وب سایت تقلبی متصل باشند، وب سایتی که به گونه ای طراحی شده که اطلاعات ورود شما به حساب کاربری تان را به سرقت ببرد یا این که برافزاری را در سیستم تان نصب کند. وب سایت های فیشینگ ممکن است به عنوان اسپانسرها در موتورهای جستجوگر یا نرم افزارهایی که در بازارهای اپلیکیشن وجود دارند نمایش داده شوند. دقت کنید که اپلیکیشن های تقلبی را دانلود نکنید و بر روی لینک وب سایت های قلابی در موتورهای جستجوگر کلیک ننمایید.

از کلاه برداران ارزهای ديجيتالي دوری کنید! بیت کوین

ترفند پانزی

از پیشنهاداتی که در آن ها به شما تضمین می دهند در صورت پرداخت یک هزینه ی اولیه، سود و بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتالی دیگر خوبی نصیب-تان شود صرف نظر کنید. این کار به نام ترفند پانزی شناخته می شود و در آن از پول سرمایه گذاران جدید برای پرداخت سود سرمایه گذاران قدیمی استفاده می شود. نتیجه ای که در نهایت حاصل خواهد شد غالبا این است که افراد بسیاری پول فراوانی را از دست می دهند.

اهدای جایزه

درست مانند هدایای رایگان مثل گرفتن بیت کوین رایگان ، این نیز یکی از ترفندهای کلاه برداران برای وادار کردن شما به انجام یک کار یا ارائه اطلاعاتی نسبت به خودتان است. مثلا از شما می خواهند که نام، آدرس، ایمیل و شماره تلفن خود را در اختیار آن ها قرار دهید تا جایزه ای را تقدیم تان کنند. این کار می تواند به هکرها اجازه ی دسترسی به حساب-های کاربری تان را بدهد و از آن ها برای جعل هویت استفاده شود.

بیت کوین های تقلبی

وقتی که بر روی سایر کوین ها سرمایه گذاری می کنید دقت نمایید. در میان این کوین ها ممکن است یک سری کوین تقلبی و یا به اسم بیت کوین رایگان وجود داشته باشند و از کاربران بخواهند که سرمایه گذاری را با استفاده از فروش های شخصی انجام دهند یا با استفاده از پیش پرداخت، تخفیف بگیرند. کوین های تقلبی ممکن است وب سایت هایی پر زرق و برق داشته باشند و اظهار بدارند که افراد زیادی از آن استفاده می کنند تا به این ترتیب احساس ترسی در شما به وجود بیاورند که نتوانید از افزایش قیمت این کوین منتفع شوید. به این ترتیب قیمت ها را بالا می برند و سود هنگفتی از این مهلکه به دست آورند. کوین های تقلبی ای افراد زیادی از آن ها استفاده نمی-کنند ممکن است به افرادی که به جمع آن ها می پیوندند کوین رایگان یا توکن پیشنهاد دهند. کوین های تقلبی ممکن است در نام شان از اسم بیت کوین استفاده کنند تا مردم را فریب دهند و مردم فکر کنند بین آن ها یک ارتباط وجود دارد.

از کلاه برداران ارزهای ديجيتالي دوری کنید! بیت کوین

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

blankشاید از اینا هم خوشت بیاد 😉