اهمیت زمان در زندگی از زبان محمد علی کِلِی

blank**خیلی خوشحالم میکنی آخر مطلب نظرت رو بگی. مرسی 😉

 دانلود فایل ویدیویی

همون طور که همه ما میدونیم اهمیت زمان در زندگی واقعیتی قابل انکار است. زمان یک مسیر یک طرفه است و همه هستی که ما هم جزوی از اون هستیم داریم با سرعت ثابت در مسیر زمان حرکت میکنیم. ما واقعا چقدر وقت داریم تا مفید باشیم؟ تاحالا شده از خودت بپرسی من تا الان چی کار کردم؟ آیا مفید بودم یا نه؟ آیا از زندگی ام درست و بهینه استفاده کرده ام یا نه؟ این سوالات خیلی سنگین اما ساده، میتونه به ما کمک کنه که با خودمون رو راست تر باشیم.

اینجا میخواییم با هم بیشتر در مورد اهمیت زمان در زندگی و چرا نباید هدرش بدیم صحبت کنیم

حتما بخوانیدانواع و علائم افسردگی – توضیح کامل

همون طور که در ویدیو مشاهده کردین، جناب آقای اسطوره ورزش بُکس، محمد علی کِلِی (معروف ترین و با اخلاق ترین بوکسور مسلمان تاریخ) خیلی ساده و واضح در مورد ارزش زندگی و زمان صحبت میکند. در اول بهتر است کمی از افتخارات محمد علی (منبع ویکیپدیا) براتون بگم:

اهمیت زمان در زندگی . زندگی خود را هدر ندهید! زمان طلا است! از زبان محمد علی کلی | ایران محتوا | یادگیری بدون مرز

علی سه بار قهرمان سنگین‌وزن جهان شد. یک‌بار سال ۱۹۶۴ با شکست دادن سانی لیستون. بار دوم سال ۱۹۷۴ در یک مبارزهٔ تاریخی که «غرش در جنگل» نام گرفت. در آن جرج فورمن را ناک‌اوت کرد. و آخرین بار در سال ۱۹۷۸ کمی پیش از بازنشستگی‌اش، او دوران حرفه‌ای‌اش را با کسب ۵۶ برد (۳۷ ناک‌اوت) و ۵ باخت به پایان برد.

محمد علی، بهترین مرد جهان که در بدترین شرایط مسلمان شد

محمد علی پس از گرویدن به اسلام در فعالیت‌های سیاسی نیز نقش داشت و امتناعش از شرکت در جنگ ویتنام نامش را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت. او در حالی از خدمت در ارتش آمریکا سر باز زد که سه سال پیش از آن عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرده بود. او علاوه بر مخالفت علنی با جنگ ویتنام، گفت باورهای مذهبی‌اش به او اجازه حضور در ارتش را نمی‌دهد. پلیس آمریکا به همین علت محمد علی را بازداشت کرد و عناوین قهرمانی‌اش هم از او سلب شد. محمد علی که به اتهام «فرار از خدمت» گناهکار شناخته شده بود، چند سالی از رینگ بوکس دور ماند تا این که بالاخره اعتراض او به حکم قاضی، در آغاز دهه ۷۰ میلادی به دادگاه عالی آمریکا ارجاع داده شد و این دادگاه که عالی‌ترین مرجع قضایی در آمریکاست، محکومیت محمد علی را لغو کرد.

محمد علی، در دوران اوجش، تقریباً مشهورترین آدم دنیا بود. کاخ سفید در سال ۲۰۰۵ بالاترین مدال افتخار را به او اهدا کرد. در این سال دو نشان عالی دولت آمریکا را که به شهروندان غیرنظامی اعطا می‌شود به پاس «خدمات مثال‌زدنی‌اش» به محمد علی اهداشد: مدال شهروندی و مدال آزادی. همان سال یک نهاد غیردولتی هم به نام او در لویی‌ویل کنتاکی باز شد، نهادی که هدفش ترویج صلح، مسئولیت اجتماعی و احترام است.

حتما بخوانید: اهمیت روز استراحت در ورزش و بدنسازی

اهمیت زمان در زندگی

ما نمیتونیم اهمیت زمان در زندگی را نادیده بگیریم. کاشکی میتونستیم عمر ۱۰۰۰ ساله داشته باشیم. زمان و جاذبه حاکمان اصلی تمام هستی هستند. چرا همه میگن وقتتو هدر نده؟

اگر انسان خردسالی باشی و بزرگتری این را به شما بگوید. احتمال اینکه به حرفش گوش بدی خیلی کمه و همه ما نصیحت های مامان بابا رو یادمونه. اما چرا گوش ندادیم؟

حتما بخوانیدیادآوری های ساده برای داشتن زندگی فوق العاده

اهمیت زمان در زندگی . زندگی خود را هدر ندهید! زمان طلا است! از زبان محمد علی کلی | ایران محتوا | یادگیری بدون مرز

چون وقتی بچه هستی زمان زیادی از زندگی ات نگذشته و اهمیت زمان در زندگی را نمیدونی و مسئولیت خاصی نداری. به همین خاطر تاثیرشو احساس نمیکنی. هر قدر بیشتر پا به سن میزاری تاثیر و اهمیت زمان در زندگی بیشتر میشه. خوب ساده هست چون الان دیگه زمان کمتری نسبت به بچگیت داری. متاسفانه هیچ کس نمیداند بعد از مرگ چه اتفاقیی می افتد. تنها کاری که میتونیم بکنیم اینه که از وقت بهینه استفاده کنیم و خودمونو هر چه بیشتر پر بار کنیم

بیایین در مورد موضوع اهمیت زمان در زندگی ، یه حساب کوچولو با هم بکنیم

فرض کنیم ما الان ۳۰ سالمون هست. در این ۳۰ سال تقریبا یک سوم را خواب هستیم و هیچی یادمون نمیاد. درسته. خواب. با اینکه خواب خیلی مهمه ولی وقتی خوابی در اصل بیهوش هستی و بازدهی شما به صفر میرسه. خوب پس فرض میکنیم به مدت ۳۰ سال، ۳۶۵ روز، هر روز ۷ ساعت از ۲۴ ساعت خواب باشیم.

پس اگر مثلا الان ۳۰ سال داریم. نزدیک به ۹ سال خواب بودیم.

حالا فرض میکنیم هر انسان معمولی حداقل ۱۲ سال مدرسه میره و هر روز مدرسه ۶ ساعت زمان میزاره. درسته که مدسه خیلی مهمه و وقت تلف کردن نیست. اما وقتی در مدرسه مشغول درس خواندن هستیم، نمیتونیم هر وقت بخواهیم بیاییم بیرون یا بریم خونه با کار دیگه ای بکنیم. پس ما به مدت ۱۲ سال هر روز ۶ ساعت درگیر مدرسه هستیم.

حتما بخوانید: ۱۰ مهارت زندگی خیلی مهم که در هیچ کلاسی تدریس نمیشه!

اهمیت زمان در زندگی . زندگی خود را هدر ندهید! زمان طلا است! از زبان محمد علی کلی | ایران محتوا | یادگیری بدون مرز

با یک حساب کوچک، تقریبا از ۳۰ سال مدت ۳ سالش رو در مدرسه به سر می بریم.

حالا یکم سریع تری میریم جلو چون من فکر کنم تا الان منظور را متوجه شده باشین.

بیایین تصور کنیم تمام زمان های خوش گذرونی و تفریح ما مثل سینما، ورزش، موسیقی، تئاتر، استخر، مهمونی و …… در کل، از ۳۰ سال، ۲ سال مارو تشکیل بده

همین تصور رو در مورد حمل و نقل ما، تصور کنین تمام اون زمان هایی که در ترافیک بودین. از خونه به مدرسه و از مدرسه به خونه، صبح ها بریم سر کار و عصر برگردیم. این مسیر ها میتونه از ۳۰ سال زندگی ما تقریبا ۳ سالش رو تشکیل بده.

حتما بخوانیداعتیاد به موبایل چه تاثیری روی بدن و مغز میگذاره؟

خوب حالا از بقیه چیز ها فاکتور میگیریم. و اصلا اون صبح بیدار شدنا(ساعت ۲ از خواب پامیشی) ، وقت های تلف شده سر در موبایل ، صف نان ، بانک و اداری و ……. و همه اینا رو اصلا حساب نمیکنیم. یعنی به غیر از خواب، راه، مدرسه و تفریح، هیچ وقتی تلف نمیکنیم

حالا با این تفاسیر میخواییم حساب کتاب نهایی اهمیت زمان در زندگی و وقت مفید یک انسان ۳۰ ساله رو انجام بدیم و یادتون باشه که ما در این تصور ها، حداقل ها رو در نظر گرفتیم.

در نهایت از ۳۰ سال، ما نزدیک به ۱۷ سال مشغول به کار های دیگه هستیم و نمیتونیم مفید باشیم. فقط ۱۳ سال وقت مفید داریم تا یه کاری با زندگی مون بکنیم. فقط ۱۳ سال! تازه همه چی رو حداقل فرض کردیم.

حالا فکر کن بچه دار هم بشی و بری زیر قرض و بدهی و این چیزا. اونموقع که دیگه خییییلی وقت مفید آدم کم میشه. یهو چشمتو باز میکنی میبینی ۶۰ سالت شده و واقعا ۱۰ سالشو اونجوری که دوست داری زندگی نکردی.

ما نباید اهمیت زمان در زندگی را دست کم بگیریم. واقعا محبتی برای هر کدام ما هست و باید و باید و باید تاثیرش رو در زندگی مان جدی بگیریم. سعی کنیم مفید تر زندگی کنیم و برای مغز و بدن خودمون ارزش قائل باشیم. سعی کنیم وقت خودمون رو به اعتیاد های بیهوده و نامفید صرف نکنیم. سعی کنیم از تمامی لحظات زندگی بیشترین استفاده رو بکنیم.

حتما بخوانیدروش های افزایش بهره وری در زندگی و محیط کار

اهمیت زمان در زندگی . زندگی خود را هدر ندهید! زمان طلا است! از زبان محمد علی کلی | ایران محتوا | یادگیری بدون مرز

چون یادتون باشه این لحظات دوباره تکرار نمیشه و شما شانس دوباره پیدا نخواهید کرد. برای انسان، زمان یک مسیر یک طرفه دارای انتها می باشد. اهمیت زمان در زندگی را بشناسیم و قدرشو بیشتر بدونیم.

اگر از این مطلب خوشتون اومد میتونین به راهکار های مراقبت از مغز و محتوای آموزشی چطور باهوش تر بشیم سر بزنید

شما میتوانید مطالب بیشتری را در منبع محتوای وب سایت ایران محتوا جستجو کنید.

حتما بخوانید: ۱۴ موانع ذهنی که زندگی ما رو کنترل می کنند
حتما بخوانید: انواع استرس و عوامل استرس زا – تاثیر استرس بر مغز و بدن چیست؟

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

blankشاید از اینا هم خوشت بیاد 😉