زبان بدن چیست ؟ ۲۰ روش شناخت مردم از زبان بدن آنها – توضیح کامل

blank**خیلی خوشحالم میکنی آخر مطلب نظرت رو بگی. مرسی 😉

واقعا زبان بدن چیست ؟ آموزش زبان بدن در سنین کم چه کمکی به افرادی که شخصیتشون در حال شکل گرفتنه و در مورد زبان بدن کنجکاو هستند، می کند؟ در این مطلب ما میخواهیم در مورد زبان بدن و اینکه زبان بدن چیست با هم حسابی صحبت کنیم. آیا میدونستین که ۸۰ درصد ارتباطات بوجود آمده توسط استفاده از زبان بدن در مذاکره و مکالمه بین افراد هستش؟ تاحالا دقت کردی که وقتی از نزدیک با کسی گفتگو میکنی چقدر راحت تر حرف همدیگه رو میفهمین و با هم ارتباط برقرار میکنین؟ خوب جواب همه این ها در استفاده صحیح از آموزش زبان بدن هستش. مثلا تقزیبا تمام افراد موفق، در کارشون بیشتر از فنون زبان بدن در مذاکره استفاده میکنن خوب بهتره دیگه این سوال بزرگ زبان بدن چیست را با هم پاسخ بدیم.

 دانلود فایل ویدیویی

زبان بدن چیست ؟ چگونه مردم رو بخوانیم ؟

واقعا زبان بدن چیست؟ هر روز و هر ثانیه، افراد اطراف ما با رفتار هاشون و عادت هاشون در حال تولید سیگنالی هستند. توانایی خواندن مردم، به توانایی دریافت این سیگنال توسط شما بستگی داره. تصور کن میدونی که یک دختر (بدون اینکه یک کلام باهات صحبت کنه) به چی داره فکر میکنه. این توانایی شاید تخیلی به نظر بیاد. اما واقعیت اینه که با داشتن دانش مورد نیاز میتونی از فکر طرف مقابل مطلع بشی. این فرکانس و سیگنال که توانایی خوندن مردم رو به شما میده، و در واقع همان جواب سوال زبان بدن چیست را در اختیار شما می گذارد.

حتما بخوانید: ۱۴ موانع ذهنی که زندگی ما رو کنترل می کنند

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکاهر های استفاده از زبان بدن

به غیر از افراد خیلی باهوش ، اکثر مردم از زبان بدن در مذاکره خود آگاه نیستند. توجه به این فرکانس که زبان بدن چیست و درک جزییات اون، میتونه شما را وارد دنیایی جدید بکنه. باعث میشه چیزی که اکثر مردم نمیبینن رو ببینی. علم میگه که مغز و بدن با هم رابطه نزدیک دارند. به هم متصل هستند. در واقع مثل آینه همدیگه هستند.

حتما بخوانید: هر روز باهوش تر از دیروز

وقتی یه دختر از شما خوشش بیاد. بدن، به فرکانس مغز وصل میشه. هر چه این سیگنال و فرکانس رو بهتر تشخیص بدی. شانس بیشتری برای بدست آوردن دل آن دختر خواهی داشت. پس ببین بدست آوردن دل یک دختر، میتونه خیلی ساده تر، با استفاده صحیح اززبان بدن در مذاکره انجام بشه. مهم اینه که واقعا در مورد زبان بدن طرف مقابل دقت کنی و به طریقه رفتار و گفتارش دقت کنی. شما در اصل داری به سوال زبان بدن چیست جواب میدی و این سکوت و گوش دادن، این خودش شاید باعث بشه شنونده خوبی جلوه کنی 🙂

دانلود فایل صوتی

اهمیت زبان بدن در گفتگو - زبان بدن - اینفوگرافیک اهمیت زبان بدن در ارتباطات و گفتگو آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

این رفتار همه جا هست. مردم اطرافت همواره در حال تولید رفتارهای عجیب هستند. و جالب اینه که با دیدن این رفتار، میفهمی که حتما یک مشکلی وجود داره. ولی نمیدونی چه مشکلی و برای چی و شاید هنوز پاسخ خوبی برای سوال زبان بدن چیست پیئدا نکرده باشی اما در ادامه وارد جزییات رفتاری در انسان ها می شویم و واقعا به سوال زبان بدن چیست پاسخ های خوبی می دهیم..

دختری را تصور کنید که در مورد شب بیرون رفتن به مادرش دروغ می گوید. موقع حرف زدن، شاید سرش رو بخارونه یا سرفه کنه. و رفتار های عجیبی مثل اینها داشته باشه. این رفتار ها شاید مانند عوارض سرما خوردگی باشه. ولی با توجه به شرایط آن لحظه دختر و با توجه با آگاهی مادرش در مورد زبان بدن او، این رفتار ها نشان دهنده عدم صداقت این دختر با مادرش هست.

حتما بخوانید: روش های افزایش بهره وری در زندگی و محیط کار

تاحالا دقت کردی چرا نمیتونی به والدینت دروغ بگی؟

چون اونا از رفتار ها و زبان بدن در مذاکره تو آگاه هستند و فرقشو سریع میفهمن. واسه اونا فهمیدن اینکه دروغ میگی یا نه

خیلی آسونه. چون اونا تغییرات ریز در رفتارت رو تشخیص میدن.

یه مثال خوب، یکی از دوست های من هست. هر موقع استرس میگیره، شروع میکنه به عطسه کردن.

همین رفتار کوچک که شاید خیلی ها نادیده بگیرن. در واقع نشان از استرس این دوست من هست.

حتما بخوانیدانواع استرس و عوامل استرس زا – تاثیر استرس بر مغز و بدن چیست؟

کلام ۷ درصد، زبان بدن در مذاکره و تن صدا ۹۳ درصد آن

قسمت بزرگی از زبان بدن در مذاکره ، تُناژ و قدرت صدا است. از دقت کردن به تُن صدا ، میتونی از افکار ذهن، خبردار بشی. فقط با دقت و بررسی تُناژ صدا.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

حالا تصور کن. میری رستوران مدرسه و با یک گروه سر یک میز نشستی. که شاید این گروه، دوستای خودت باشن. اگه بخوای بدونی که رهبر این گروه چه کسی است. دنبال اونی باش که با قدرتمند ترین صدا صحبت میکنه. دقت کنید که گفتم قدرتمند ترین صدا. نه اینکه بلندترین صدا. بلند صحبت کردن ربطی به قدرتمند صحبت کردن ندارد.

وقتی به صدای بقیه گوشی میدی ، شاید یکی بلند و یکی دیگه آروم صحبت کنه. ولی میان اونها، یکی با قدرتمند ترین صدا صحبت میکنه و مالک این صدا همون رهبر گروه خواهد بود.

این ساده ترین روش برای یافتن رهبر هر گروهی هست. قدرتمند صحبت کردن راه خوبی برای بدست آوردن مقام رهبری اطرافیان است. پس دفعه بعدی که رفتی بیرون ، اگاهانه به تُن صدای مردم گوش بده و دقت کن و در مورد زبان بدن آنها کنجکاو باش.

در اکثر موارد، صدای قدرتمند نشان دهنده شخصیت قوی و صدای ضعیف، نشان دهنده شخصیت ضعیف است.

حتما بخوانید:  روشهای ساده و روزمره برای سلامت مغز

وقتی میخوای مردم رو بخوانی ، همیشه از جمع چند شواهد تصمیم بگیر. از یک نشانه تنها، نمیشه نظر خوبی داد. یادت باشه سوال زبان بدن چیست فقط یک جواب واحد ندارد

میگن چشم دریچه ای به سوی روح است. این درست است. اما همین رو هم میشه در مورد نحوه راه رفتن گفت. هر روز هر جا که هستی ، کلی آدم میبینی که دارن راه میرن. با ۷ میلیارد آدم ، کمبود انسان برای بررسی این مورد نیست.

آدم معمولی بیشتر به کلام شما توجه میکنه تا به نحوه راه رفتن شما. ولی نحوه راه رفتن، واقعیت رو میگه.

استثنا هم وجود داره اما در اکثر موارد کسی که قدرتمند راه می رود احتمالا شخصیت قدرتمندی هم دارد. دفعه بعد که در جمع آدم ها بودی ، جداُ به نحوه راه رفتنشون دقت کن. اونموقع اون جزییاتی که بقیه نمیبینن رو میتونی ببینی.

حتما بخوانید: ۱۲ تفاوت مرد و زن که نمیدانستید

آدما چجوری راه میرن؟

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکاهر های استفاده از زبان بدن

اگه سرشون پایینه، چشم تو چشم نمیشن و قدم های کوتاه بر میدارن. احتمالا شخصیت ضعیفی دارن

آدمی با شخصیت قوی و اعتماد به نفس بالا ، قدم های بلند تری بر میداره. انگار هر قدمش، یک دلیلی داره. انگار جای مهمی باید بره.

تُن صدا، نحوه قدم زدن و رفتار های خاص بدن یک فرد ،میتونه افکار و شخصیت اون فرد را برای شما آشکار کنه و برای سوال زبان بدن چیست جواب خوبی به شما ارائه کنه.

بله! زبان بدن در مذاکره به همین سادگی است. شما با رعایت چند نکته ساده و دقت به رفتار و کردار اطرافیان، خیلی زود میتونین در مورد زبان بدن خیلی ها آگاه بشین.

جالبه بدونین که، هر چه یک انسان نسبت به زبان بدن و رفتار های خودش نا آگاه باشه، زودتر میشه شناختش.

حتما بخوانید: یادآوری های ساده برای داشتن زندگی فوق العاده

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکاهر های استفاده از زبان بدن

در ادامه سوال زبان بدن چیست ، راه دیگری هم برای پی بردن این از افکار ذهن و شخصیت مردم هست. اون هم ” زبان و کلام ” هست. هر روز میلیارد ها کلمه گفته میشه اما در کل، به هر کدومشون(به صورت تکی) توجه کمی میشه. برای باز کردن قفل ذهن به “کلمات کلیدی” که مردم در گفتار و رفتار بروز میدن، دقت کن. اکثر مردم اینا رو نمیبینن. کلمات هم مثل زبان بدن در مذاکره ، باعث میشن شخصیت مردم کم و بیش آشکار بشه.

کسی رو تصور کن که بعد هر جمله ، از عبارت ” فکر کنم” یا “گمان کنم” استفاده میکنه. این عبارت معمولا نشان دهنده شک و تردید و شخصیت ضعیف اون فرد است. افرادی با شخصیت های ضعیف، معمولا از این عبارت ها استفاده می کنن. مثل عبارت “من نمیدونم” .

با دقت به کلمات مردم، متوجه میشی که اکثر مردم به ۲ دسته تقسیم می شوند.

حتما بخوانید: ۴۰ تا از مهمترین و مغذی ترین مواد غذایی که رژیم شما را هم غنی تر می کنند
شخصیت سر زنده و قوی

زبان بدن چیست؟ زبان بدن در مذاکره و اینکه چگونه مردم رو بخوانیم؟

شخصیت منفعل و ضعیف

زبان بدن چیست؟ زبان بدن در مذاکره و اینکه چگونه مردم رو بخوانیم؟

 

در جواب سوال زبان بدن چیست باید بگیم که شخصیت های ضعیف معمولا با مسایل به صورت غیر مستقیم و منفعل برخورد میکنند. از کلماتی استفاده میکنند که نشان دهنده عدم کنترل اونا روی زندگیشون هست. و جوری وانمود میکنن انگار اتفاق ها همین جوری واسشون می افته.

معمولا شخصیت های ضعیف، مستقیم و شفاف صحبت نمی کنند. انگار همش دور مسائل میرقصند و در نهایت به نتیجه واحد نمیرسند.

اما شخصیت های قوی معمولا به صورت مستقیم صحبت می کنند. اونا در میان کلامشون کمتر مِن و مِن میکنند و با صدایی قدرتمند و رسا صحبت می کنند.

خیلی مهمه بدونین که مغز انسان خیلی قدرتمند هست. در موقع تفکر ، در ذهن فقط از اسم و فعل استفاده میشه. در واقع ، موقع حرف زدن، کلمات صفت هستند که باعث بروز شخصیت اصلی فرد می شوند.

 

قبل اینکه بتونین بقیه رو خوب بخونین، باید بدونید که تجربیات بچگی، ستون های اصلی شخصیت بزرگسالی را تشکیل می دهند.

متصدی فروشگاه و گارسون رستوران ، زندگی الانشون از عادت ها و رفتار هایی که در دوران بچگی یاد گرفتند و تجربه کرده اند، تشکیل می شود. در واقع تجربیات بچگی ما ، قسمت بزرگی از شخصیت آینده ما رو می سازه.

مگر اینکه به صورت آگاهانه در بزرگسالی این رفتار ها رو تغییر بدین. و تغییر بنیادی در رفتار و کرداد با افزایش سن ، معمولا سخت تر میشه.

در ادامه بررسی مساله سوال زبان بدن چیست بیایین با یک مثال بریم جلو: به طور مثال بچه ای رو فرض کنید که در دوران رشد ، عدم اعتماد به نفس در او بوجود آمده باشه. و این موضوع در زبان بدن او آشکار باشه. همین شاید باعث بشه این بچه تا آخر عمرش، فقط با خانواده زندگی کنه. حتی اگر هم موفق بشه و از اونا جدا بشه ، عدم اعتماد به نفس او، در شکل های دیگه ای بروز میکنه. شاید از غریبه ها بترسه.

حتما بخوانید: ۵۰ دلیل برای شروع رژیم غذایی سالم از همین امروز
هر کسی در دوران بچگی ، خواسته ها، آرزو ها و توانایی هایی کسب میکنه. شاید کل عمرشو صرف رسیدن به این خواسته ها بکنه.

مثال بعدی در زبان بدن در مذاکره ، آخرین فرزند خانواده است که والدین همیشه توجه ویژه ای به او می کردند. در مراحل بعدی عمر اون بچه ، وقتی از خانواده جدا شد. راه های دیگه ای برای دست یابی به این توجه پیدا خواهد کرد. مثلا با لباس های خیلی چشم گیر یا مشارکت در فعالیت هایی که باعث میشه بقیه بهت توجه کنن.

بچه ای دیگه رو تصور کن که در مدرسه همیشه مسخره شده. چون بقیه باعث شدن این بچه احساس ضعیف بودن بکنه ، او در بزرگسالیش کار هایی خواهد کرد تا قوی و قدرتمند جلوه کنه.

این قضیه شاید در مورد اکثر بدن سازان خیلی عضلانی هم صدق بکنه.

زبان بدن چیست؟ زبان بدن در مذاکره و اینکه چگونه مردم رو بخوانیم؟ زبان بدن چیست؟ زبان بدن در مذاکره و اینکه چگونه مردم رو بخوانیم؟

حتما بخوانید: ورزش‌ هایی که بیشترین تاثیر را بر لاغری و کاهش وزن دارند

در ادامه بررسی سوال زبان بدن چیست ، با نگاه به تجربیات دوران بچگی ، ما میتونیم شخصیت بزرگسالی او را درک کنیم. مخصوصا کلام ها و تجربیات دردناک و غمگین تاثیر بسیار زیادی در زبان بدن در مذاکره و کلام می گذارد.

حتی این که بچه چندم باشی هم میتونه شخصیت بزرگسالی را تا حدی تعریف کنه. ترتیب فرزندان خانواده به ۴ تا تقسیم میشن:

۱- بزرگترین فرزند

۲- کوچکترین

۳- بچه وسطی

۴- تک فرزند

زبان بدن چیست؟ زبان بدن در مذاکره و اینکه چگونه مردم رو بخوانیم؟

بچه بزرگ خانواده معمولا از توجه زیاد والدینش به کوچکترین فرزند، عصبانی و ناراحت میشه. که میتونه باعث تولید حسادت و عدم اعتماد به نفس بشه. و این رفتار ها رو میتوان خیلی سریع در زبان بدن آن بچه تشخیص داد.

کوچکترین فرزند معمولا با بزرگترین فرزند، برای بدست آوردن توجه والدین رقابت می کنه. این رقابت میتونه حتی تا آخر عمر ادامه داشته باشه.

کوچکترین فرزند معمولا بیشترین ریسک رو میکنه. چون در بچگی یاد گرفته اگه ریسک کنه به اون چیزی که میخواد میرسه. این خصوصیت وقتی به بزرگسالی منتقل بشه ، این قابلیت ریسک پذیری میتونه مفید یا مخرب بشه.

جالبه بدونین که خیلی از آدم های موفق دنیا ، آخرین فرزند خانواده بودن و ریسک زیاد کردن.

زبان بدن چیست؟ زبان بدن در مذاکره و اینکه چگونه مردم رو بخوانیم؟

اما بچه وسطی، معمولا بیشترین ضربه رو میخوره. چون کمترین توجه به او میشه.

تک فرزند هم معمولا به اعتماد به نفس کاذب میرسه. خصوصیاتی مانند بد خلقی و بی اهمیتی به بقیه در زبان بدن در مذاکره او آشکار است. چیزی که در مورد تک فرزندان باید بدونین اینه که اونا بیشتر از بقیه به انتقاد حساس هستند. و اگه توسط والدین نُو نُو ررررر بزرگ بشن ، بزرگسال که میشن ، دنبال هر راهی میگردن تا مرکز توجه بشوند.

خیلی از رفتار ها، علایق، غذا ها و غیره ، از دوران بچگی ریشه میگیره. و با مراقبت های مناسب والدین می توان کلام و زبان بدن بچه ها رو تقویت کرد.

حتما بخوانید: انواع هورمون های مرد و زن + عملکرد و تاثیر آنها در بدن

۲۰ روش شناخت مردم با توجه به زبان بدن آنها

 دانلود فایل ویدیویی

حالا که این اطلاعاتو کسب کردیم وقتشه وارد جزییات جواب سوال زبان بدن چیست ؟ بشیم.

چه سر قرار باشیم، برای مصاحبه آمده باشیم یا با رییس خود ملاقات کنیم، ما قسمت زیادی از وقت خود را برای فهمیدن فکر طرف مقابل صرف می کنیم. اما این انتظار به پایان رسیده. چون یه سری راه های ساده برای تشخیص زبان بدن مردم وجود داره. اینجا ما ۲۰ مورد را برای شما گرد هم آورده ایم.

شماره ۲۰ – فک جلو

فک جلو یا جلو دادن فک پایینی نشانه مردانی با مقدار بیشتری از هرمون تستاسترون است. با توجه به گفته های دکتر پیتر کولت – روانشناس این فک جلو خاصیت افرادی هست که به باور خود باید همه کاره جمع باشند. به گفته ایشون اکثر رییس جمهور ها این خاصیت فک جلویی را دارند و این نشان بارزی از استفاده از زبان بدن در مذاکره است

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۹ – لب های جمع شده

در ادامه بحث زبان بدن چیست ما هر از چند گاهی ما یکی از این سیاستمداران یا افراد معروف را می بینیم که باید به اشتباه خود اعتراف کند. در این شرایط، ما خیلی اوقات می بینیم که آنها لب های خود را به داخل جمع می کنند. به نظر محققین این رفتار از عکس العمل خوردن غذای فاسد از قدیم شکل گرفته و با گذشت زمان، این عکس العمل برای مقابله با اتفاقات منفی و استرس زا در انسان ها تکامل یافته است.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۸ – دست دادن

فکر کنم کل عمر شما بهتون گفتن که یک دست دادن قوی و محکم، نشان دهنده شخصیت قوی است. و این مساله تا مقدار زیادی صحیح است. تحقیقات زیادی نشان داده که آدم هایی که دست دادن ضعیفی دارند احتمال اینکه شخصیت ضعیفی هم داشته باشند بیشتر است. اگه دست خود را کمی به بالا بچرخانید که بالاتر از دست طرف مقابل قرار گیرد، این نشانه کوچکی از برتری و ارجعیت شما است. اما دست دادن و کشیدن طرف مقابل به سمت خود، یک نشانه صریح از قدرت و ارجعیت شما نسبت به او است. شما دست او را به سمت خود می کشید تا وارد حریم خصوصی فرضی او شوید و معمولا این کار را آدم هایی می کنند که شاید کمی مردد هستند یا می خواهند جایگاه خود را مستحکم تر کنند.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۷ – حرکت ابرو ها

در بررسی زبان بدن در مذاکره ، ما معمولا نمیدونیم که با ابروهامون چی کار می کنیم. اکثر ما به صورت ناخودآگاه از ابروها برای ابراز انواع احساسات استفاده می کنیم اما ابرو ها خیلی حرف واسه گفتن دارند. محققان در مورد زبان بدن می گوییند که ابروها خیلی اصیل تر و بی پروا تر از نیمه پایینی صورت هستند که ما خیلی اوقات رفتار ساختگی از نیمه پایینی صورت می بینیم. مثل لبخند مودب به جک بی مزه.

حرکت ناگهانی و آنی ابرو ها وقتی اتفاق می افتد که یکی از چیزی خیلی خوشش بیاد یا سورپرایز شده باشه و جالبه بدونید که ما ناخودآگاه این کارو می کنیم که چشمانمان بهتر دیده شوند. محقق “پاول اکمن” این شواهد را در مورد ابرو ها در زبان بدن به ما ارائه می دهد: اگه مردم سورپرایز بشن معمولا ابروی خود را خم می کنند، عصبانیت با ابروهای پایین و تیز و ناراحتی و غمگینی با بالابردن وسط ابروها انجام می شود. این شواهد کمک بزرگی به رسیدن به جواب سوال زبان بدن چیست به ما می کند

شاید جالب باشه که بدونین که ابرو ها اشکار ترین و بی پروا ترین قسمت صورت هستند

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۶ – انگشتان متصل به هم

اگه شما میخوای بدونی که یک انسان قدرتمند و با اعتماد به نفس چجوریه؟ راحته! به انگشتان متصلش نگاه کن.

این فرم از زبان بدن در مذاکره در سیاستمداران خیلی معمول می باشد. اما اگه وسط حرف اینکارو بکنی شاید نشانه این باشه که حوصله ات سر رفته.

با توجه به تحقیقات انجام شده برای پاسخ به سوال زبان بدن چیست ، در این مورد نشان داده اند که هر چه ما اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم این عمل را بیشتر انجام میدیم و در موقع صحبت کردن شست دست ما به صورت صاف و بلند شده خواهد بود.

پس اگه اعتماد به نفست پایینه. انگشتاتو به هم متصل کن و این رفتار رو تکرار کن.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۵ – پوزیشن قدرتی

این نوع از زبان بدن در مذاکره همه جا کاربرد دارد.

با توجه به تحقیقات دانشگاه هاروارد، قرار گرفتن در پوزیشن قدرتی باعث ترشح هرمون تستاسترون شده و احساس اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد. جالبه بدونین حیوانات قبل از دعوا، این پوزیشن را برای ترساندن حریف خود می گیرند. حالا این دفعه که یکی از دوستانتون را دیدید که دست به کمر با سینه سپر ایستاده و به افق خیره شده، شاید بتونین راحتت تر جواب سوال زبان بدن چیست را پیدا کنین

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۴ – کوچک شدن یا جمع شدن بدن

بیشتر اوقات مردم حس بد یا اضطرابی که در جمع های اجتماعی دارند را از بقیه پنهان می کنند. مخصوصا اگر این حس اضطراب از خجالت کشیدن نشاَت بگیرد. اما یه سری راه ها برای فهمیدن این حس از طریق دقت به زبان بدن دیگران وجود دارد.

اولی اینه که با پاهای جمع شده روی هم بنشینند که به صورت ناخودآگاه آنها کوچکتر جلوه می کنند. دومی اینه که با دستان بسته باشند یا لیوان خود را خیلی نزدیک به بدن خود نگه دارند که همه اینا باعث میشه کمترین فضا را اشغال کنند و خودشون را کوچکتر جلوه کنند

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۳ – نشان دادن کف دست

اگه شما واقعا می خواهید که سخنرانی شما تاثیر گذار باشد بهتر است از حرکت دستان و نشان دادن کف دستان خود استفاده کنید. چون که کف دست و انگشتان در ناخودآگاه ما، نماد اطمینان و اعتماد هستند. تحقیقات در مورد یافتن جواب برای سوال زبان بدن چیست نشان داده که هر چه بیشتر نشونشون بدی مردم به حرفت بیشتر باور می کنند و همانطور اگر دستان خود را پنهان کنید، احتمال کمتری وجود دارد که مردم حرف شما را قبول کنند.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

 شماره ۱۲ – لب های کشیده

اگه شما کنار دوست دخترتون نشستید و دارید فکر می کنید که آیا الان وقت مناسبی برای بوسیدنش هست. خوب سرنخ شما در لب های او پنهان است. با توجه به تحقیقات، وقتی شخصی دوست دارد که بوسیده شود، خون به لب ها حجوم آورده و لب ها بزرگتر و کشیده تر جلوه می کنند و این نشانه در کنار میمیک بدن، میتونه نشون بده که او عاشق شما است.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۱ – نگاه کردن به چپ یا راست

ما در جواب سوال زبان بدن چیست همیشه فکر می کنیم که وقتی با کسی حرف میزنیم، باید بهمون نگاه کنه و اگه سرش را به طرفی بچرخانه یا نگه داره یعنی به حرف ما گوش نمیده.

اما واقعیت یکم از این پیچیده تره. تحقیقات نشون میده که اگه شخصی سرش را به چپ بچرخانه احتمالا قصد اینو داره که یه چیزی را به خاطر بیاره و یا در حال مرور آن هست.

اما اگه به راست نگاه کنه قصد فکر به چیزی جدید و خلاقانه تر داره. شاید یه جواب تو دهن پر کن یا تیکه خاصی یا چیز دیگه.

حالا اگه او چپ دست باشه این جهت ها بر عکس میشه.

پس حتما قبل از نتیجه گیری از این مورد مطمئن بشین  که طرف مقابل با کدوم دست می نویسه.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱۰ – دهان را پوشاندن

حالا چه پوکر بازی مینکین یا توی بازی زندگی هستین. همه ما دوست داریم یه راهی داشتیم که ۱۰۰ درصد میفهمیدیم که طرف مقابل داره دروغ میگه یا نه و برای همیشه به سوال زبان بدن چیست پاسخ می دادیم.

خوب یه سری نشونه هست که میشه بهشون دقت کرد.

یکیشون اینه که اگه طرف مقابل جلوی دهانشو به یه نحوی بپوشونه. پوشاندن دهان یک نشانه خیلی تابلو زبان بدن است. خیلی اوقات نشون میده طرف نمیخواد در مورد این موضاع حرف بزنه یا اینکه از چیزی حیرت زده شده. حالا اگه سرشون رو به طرفی خم کنند یا بدون وقفه به شما نگاه کنند، احتمالا به شما کل حقیقت رو نگفته اند.

تحقیقات نشون داده کسانی که دارن به شما دروغ میگن معمولا با یک چهره بدون حالت و سر کمی خمیده و چشمان باز و پلک زدن های خیلی کم، به شما نگاه می کنند.

اونا در ضمیر ناخودآگاهشون این فکر را می کنند که با بروز این مدل از زبان بدن ، شما متوجه دروغ آنها نمی شوید.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۹ – چشمانت رو دنبال کن

اگه بحثی در مورد سیاست در جریان باشه، شما دوست دارین از زبان بدن آنها بدونین رفیقاتون کدوم طرفی هستند. اما نمیتونین مستقیم ازشون بپرسین و باید راه دیگری برای جواب به سوال زبان بدن چیست پیدا کنید.

شما به راحتی با دقت به چشمهای آنها می توانید تشخیص دهید که محافظه کار یا برون گرا هستند.

محافظه کار بدون وقفه به شما خیره میشه اما برون گرا به جایی که نگاه می کنی نگاه می کنه یا در سیاست به اصطلاح افق روشن آینده رو می بینه.

تحقیقات در مورد زبان بدن در مذاکره در دانشگاه ماساچوست نشان داده که محافظه کاران ارزش زیادی روی آناتومی بدن و ظاهر می گذارند تا اینکه نگاه شما را دنبال کنند و توسط شما تحت تاثیر قرار گیرند.

در عین حال این تحقیقات نشان داده که برون گرها بیشتر به اطرافیان خود اهمیت می دهند و احتمال اینگه تحت تاثیر شما قرار گیرند بیشتر است.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

حتما بخوانید: قانون جذابیت زیر ذره بین علم ژنتیک
شماره ۸ – پلک زدن

یکی از راه های اصلی اینکه بفهمید طرف مقابل جذب شما شده، توجه به چشم و در اینجا، توجه به پلک زدن او است. یک آدم معمولی تقریبا ۶ تا ۱۰ بار در دقیقه پلک می زند تحقیقات نشان داده که اگر فردی از نظر احساسی مهیج شده باشه، بیشتر پلک میزنه. پس اگه طرف مقابل شما همش در حال پلک زدن های خوشگل هست، پس احتمال زیاد جذب شما شده است. شاید همین پلک زدن جواب سوال زبان بدن چیست باشد!

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۷ – دستان پنهان

در بررسی زبان بدن در مذاکره مشخص شده که افراد مضطرب خیلی تلاش می کنند که اضطراب خود را پنهان کنند. اما معمولا، زبان بدن، واقعیت را آشکار می کند. افراد مضطرب معمولا دستان خود را جمع، شست های خود را پنهان یا کل دست خود را از دید پنهان می کنند. و در عین حال افرادی که به خود اعتماد دارند معمولا از دستان خود استفاده می کنند و آنها را به نمایش می گذارند.

چون مغز ما برای استفاده از دست ها برای بروز احساسات، از قبل برنامه ریزی شده. در عصبانیت دستان را مشت می کنیم، در ناراحتی به هم می مالیم و در اضطراب آنها را پنهان می کنیم. شاید همین دستان جواب زبان بدن چیست باشد

شماره ۶ – بغل کردن نوزاد

شاید بدونید یا نه، اما اکثر ما در حالت معمولی بچه را در دست راست خود بغل می کنیم. اگر کسی در دست چپ بغل کرد، احتمالا یه چیزیش هست. با توجه به تحقیقات انجام شده، اکثر مادرانی که بچه خود را در دست چپ بغل می کنند، از میزان بالای استرس و افسردگی رنج می برند.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۵ – پا ها

اکثر ما میدونیم که زبان بدن ما، مارو لو میده. پس هر کاری میکنیم که پنهانش کنیم. اما یه قسمت بزرگی از بدن رو یادمون میره و اونم پاهای ما است. با توجه به تحقیقات پرفسوز جف بیتل، اگه در موقع خندیدن، زن پاهای خود را از بدنش دور کند، نشانه علاقه اش به شما است و اگر پاهایش جمع شده و روی هم باشد احتمالش زیاده که کمتر تورو تحویل بگیره. جالب اینه که این قوانین برای مردان صحت ندارد.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۴ – ور رفتن با چیزی یا نقاشی کشیدن موقع مذاکره

در جستجوی جواب زبان بدن چیست نباید کارهایی که اطرافیان موقعی که شما حرف میزنید را نادیده بگیرید. به طور مثال راه های ساده ای برای فهمیدن میزان ثروت مردم وجود داره. از ساعتشون یا کیفیت لباسشون میشه فهمید اما اگه این شواهد تابلو وجود نداشت شما میتونین از راه های دیگه به واقعیت پی ببرین.

تحقیقات نشون داده موقعی که شما داری صحبت می کنی، مردم ثروتمند و خودساخته بیشتر با اشیاء ور میرن و در دفترشون نقاشی می کشن و کمتر توجه می کنند. اما افراد فقیر چشمشون رو از شما بر نمیدارن. افراد ثروتمند، در ناخودآگاه، کمتر محتاج و نیازمند بقیه هستند پس احتمالش زیاده که در روابط اجتماعی کمتر به شما توجه کنند، بخندند و تماس چشمی طولانی برقرار کنند.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۳ – بزرگتر شدن مردمک چشم

اگه شما با انسان درون گرایی که از ابراز احساسات کردن ممانعت می کند هستید، پس به چشمانش نگاه کنید. وقتی کسی خوشحال یا هیجان زده بشه، معمولا مردمک چشم او گشاد می شه. در عین حال در عصبانیت، مردمک چشم کوچکتر می شه.

دکتر اکارد هِبس تحقیقات بسیاری برای پیدا کردن جواب سوال زبان بدن چیست بر روی بیماران زیادی با نشان دادن انواع تصویرها به آنها و ضبط تغییر اندازه مردک چشم هایشان انجام داده است.

نتیجه این تحقیقات نشان داد که یکی از اصلی ترین روش های بدون پروه شناخت کسی و درک انواع احساسات او ،دقت به اندازه مردمک چشم او است. چون چشم دروغ نمیگوید.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۲ – باز کردن پاها

یکی از بدترین شرایط اینه که کنار مردی بنشینید که پاهاشو باز کرده و جای شما رو گرفته. واقعا چی رو میخوان ثابت کنن؟

با توجه به تحقیقات زبان بدن در مذاکره ، باز گذاشتن پاها توسط مرد ها نشان دهنده ارجعیت او یا حس جنسی او می باشد. این تحقیقات نشان داد که مردانی که از این تیپ حالت ها در قرار های عاطفی استفاده می کنند، طرف مقابل بیشتر به آنها جذب می شود.

اما این نتایج برای خانم ها چیز دیگری را نشان می دهد. این حالت در خانم ها در موقع قرار عاشقانه، نشان دهنده نیاز آنها به منابع و مزیت ها شما مثل پول و ماشین و این چیزا است. حتی اگر این حالت ها کاملا غریزی باشد.

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

شماره ۱ – تقلید از طرف مقابل

تاحالا متوجه شدین کسی از حرکات شما تقلید کنه؟

مثلا وقتی پای رو پا میندازید آنها هم اینکارو انجام بدن یا وقتی دستاتو جمع می کنی آنها هم اینکارو بکنن؟

نگران نباشید، آنها قصد مسخره کردن شما را ندارند. ولی در ناخودآگاه این حس را به شما می دهند که در این رابطه همه چیز خوب است.

تحقیقات زیادی در این مورد شده و همه آنها نشان می دهد که ما معمولا از حرکات کسی تقلید می کنیم که حس نزدیکی و ارتباط خاص با او داریم. این کار در ناخودآگاه شما است و معمولا طرفین متوجه آن نمی شوند. این رفتار میتواند از بچگی با تقلید از رفتار دیگران برای بوجود آوردن حس همدردی و دلسوزی در آنها، شکل گیرد

آموزش زبان بدن - زبان بدن چیست - در مورد زبان بدن - تصاویر زبان بدن - زبان بدن در مذاکره - زبان بدن - راهکار های استفاده از زبان بدن

و با دانستن این واقعیت ها، میتونین خودتونو بیشتر بشناسین و به سوال زبان بدن چیست پاسخ بهتری ارائه کنید. و همین طور میتونین کلام ، ذهن و زبان بدن در مذاکره بقیه رو بهتر بشناسی و بخوانین

امیدوارم از این مطلب در مورد ربان بدن در مذاکره و اینکه ربان بدن چیست استفاده کرده باشید.

حتما بخوانید: خصوصیت های افراد باهوش و ۸ کاری که آنها انجام نمی دهند
حتما بخوانید: ۱۰ مهارت زندگی خیلی مهم که در هیچ کلاسی تدریس نمیشه!
حتما بخوانید: درمان تنبلی و بی حوصلگی با تکنیک کایزن ژاپن + ۱۰ نکته خیلی مهم دیگه
حتما بخوانید: انواع و علائم افسردگی – توضیح کامل

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

blankشاید از اینا هم خوشت بیاد 😉